Що буде з цінами на продукти у Черкасах: прогноз від експерта

В Україні подорожчає м’ясо та трохи подешевшає молочна продукція. Ціни на цілий ряд продуктів залежатимуть від експорту. Про це сайту vikka.ua розповів генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Експерт пояснив, що підвищення та зниження об’ємів експорту українських товарів за кордон напряму впливає на вартість цих товарів в Україні. Крім того, існують сезонні коливання цін та підвищення, пов’язані зі святами.

До Великодня в Україні на 5–10 гривень подорожчають свинина та яловичина. За словами експерта, це звичні темпи. Після найближчих свят мають подешевшати молочні продукти: сметана, сир, молоко.

"Зараз ціни закупівлі молока знизились до 4–5 гривень за літр. При цьому молочна продукція поки що не подешевшала. Це означає, що ці товари впадуть у ціні після свят. Десь на 5–10%", – прогнозує Олексій  Дорошенко. 

Він підкреслив, що ціни на молочні продукти в Україні майже не залежать від зовнішнього ринку, адже вітчизняні виробники не експортують ці товари. "Наші сири, інша молочна продукція не відповідає жодним міжнародним стандартам. Колись Росія купувала наші товари. Але тепер цей ринок закритий", – пояснив директор асоціації.

За його словами, вже простежується тенденція по здешевленню овочів борщової групи. "Вони будуть дешевшати і далі. Окрім буряка, який дорожчає півтора місяця поспіль", – зазначив Олексій Дорошенко.

При цьому експерт пояснив, чому в Україні будуть досить низькі ціни на курячі яйця, які не зростуть у найближчі місяці.

"Українському монополісту, який у виробництві яєць займає 63% ринку, наразі перекрили експорт в інші країни. Тож він демпінгує. Намагається витіснити з ринку конкурентів. Доки триватиме ця війна, ціни не зміняться", – пояснив він.

В той же час ціни на врожаї перших літніх ягід залежатимуть від європейського попиту. "Україна експортує ягоди на Захід. Це полуниця, малина, ожина, суниця. Якщо європейські країни не укладуть договори з іншими постачальниками, то вірогідно, що вивеземо туди весь перший урожай. Такий експорт означатиме, що ціни на ягоди зростуть", – зазначив фахівець.

Що стосується Черкащини, то за словами експерта це "дуже гарний регіон по цінах". Розвиток сільського господарства в області дозволяє втримувати відносно невисокі ціни на продукти харчування.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині на чверть подешевшали яйця.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут