Ще три церкви на Черкащині залишили Московський патріархат

Відразу 3 парафії Московської церкви у Монастирищенському районі Черкаської області перейшли до Православної церкви України. Йдеться про громади у селах Халаїдове, Терлиця та Тарнава, пише "Gazeta.ua".

"Можете нас привітати, – каже телефоном священик Микола Богуславський. – Ми вже у Православній церкві України. Збори церковних громад відбулися в усіх 3 селах. Більшість вірян висловилися за перехід до Української церкви. Невелике протистояння відбулося у селі Халаїдове, де проти переходу виступило 9 осіб. Це переважно люди, які проживають у Києві, там ходять до церкви, але приписані у Халаїдовому. Ще кілька людей хоч і жили у нашому селі, але храми відвідували в інших селах. На зборах також виступали секретар Уманської єпархії церкви Московського патріархату Вадим Паєвський і благочинний УПЦ МП у районі Дмитро Любківський. Громада вислухала їхні аргументи, але переважною більшістю у понад 100 голосів проголосувала за перехід до Православної церкви України. У Терлиці й Тарнаві протистоянь не було".

Священик Микола Богуславський ще 2012-го перевів богослужіння на українську мову.

"Ми вже 6 років використовували у богослужіннях українську та церковнослов'янську мови, – розповідає. – Це спочатку теж не всім подобалося, але згодом люди звикли".

Панотець ще не писав заяви на перехід до Української церкви.

"Думаю, десь посеред тижня приїду до Черкас і напишу заяви на перехід. Вихідними мушу бути в селах, аби вести службу Божу".

Як повідомляв сайт vikka.ua, три парафії на Черкащині перейшли до Православної церкви України.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук