Шершні наступають: що робити черкащанам при укусі отруйних комах

Черкащан продовжують атакувати шершні. Лише за останні два дні літа від їх укусу постраждали дві людини, одна з яких померла від отрути комах. Зіткнення людини з шершнем може статися як у лісі, так і в місцевих парках. Як вберегти себе від укусу шершня та що потрібно робити, якщо комаха все ж вжалила, розповіла сайту vikka.ua лікар-терапевт Першої міської лікарні Юлія Беззубенко.

За словами лікарки, болісний укус швидко переростає в обширний набряк.

"До місця укусу треба прикласти щось холодне або марлеву пов’язку, змочену в оцті. Потерпілому зі схильністю до алергічних захворювань можна дати антигістамінний препарат. Також внаслідок укусу людина може відчути загальну слабкість та підвищену температуру, в такому випадку треба дати жарознижуючий препарат", – каже Юлія Беззубенко.

Хоч укус шершня, який має місцеві ознаки у вигляді почервоніння та набряку, можна лікувати в домашніх умовах, однак, як радить Юлія Беззубенко, все ж краще звернутися до лікаря. Невідкладного медичного втручання особливо потребують люди, в яких спостерігається найменша підозра алергічної реакції.

"Укус шершня може викликати ускладнення – набряк Квінке, який має серйозні наслідки, що викликають набряк гортані, який ускладнює процес дихання. У результаті людина може задихнутися від асфіксії. Тож у людини-алергіка реакція наступає миттєво, тому вона потребує невідкладної медичної допомоги у перші ж хвилини після укусу", – пояснює лікар.

Під час прогулянок у парку або пікніку за містом людину від укусу шершня можуть захистити не тільки одяг й закрите взуття, а й медичні препарати.

"Для захисту можна використати спреї від комах, варто із собою носити антигістамінні препарати. Побачивши шершня, не варто панікувати та розмахувати руками, однак якщо комаха все ж укусила, треба надати першу медичну допомогу та викликати швидку. Також людина має знати чи є в неї алергія на укуси комах, зробивши проби на алергію", – радить Юлія Беззубенко.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанку у квартирі атакували шершні.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут