Шанс на друге життя: Черкаський обласний онкодиспансер отримав унікальне обладнання (ФОТО)

Черкаський обласний онкодиспансер на фінішній прямій зі створення Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку. Для нього заклад у межах обласної програми продовжує отримувати високотехнологічне обладнання. Лише вчора до диспансеру доставили унікальне обладнання для програмованої кріоконсервації та кріозберігання клітин. Таке поповнення сталося вперше в історії закладу, та й області загалом, інформує пресслужба ОДА.

Пересадка кісткового мозку для онкохворих – часто єдиний порятунок. Однак число медичних закладів, де її можуть проводити, в Україні, і досі обмежене. Вже декілька років у КНЗ "Обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради" працюють над запровадженням методик трансплантації. Підтримали ініціативу закладу на обласному рівні. На її реалізацію з обласного бюджету спрямували 27 млн грн. На 14 млн грн. уже провели тендери для придбання необхідного устаткування.

"Обладнання для програмованої кріоконсервації та кріоконсервації при -196 градусах живих людських клітин людського мозку ми отримали вперше в історії закладу та й області, – каже керівник медустанови Віктор Парамонов. – Це стане резервом життя пацієнта, тому що сьогодні без методології аутологочної трансплантації ми не можемо проводити так звану високодозову хіміотерапію. Оскільки вона настільки потужна, що, окрім ракових клітин, вбиває й усі інші в організмі людини. З допомогою ж цього методу дамо друге життя людині, бо, фактично, будемо трансплантувати її ж раніше відібрані та лабораторно розмножені клітини кісткового мозку на пусте середовище".

Наразі створення Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку з високодозовою хіміотерапією гемобластозів та солідних пухлин майже завершили. Якщо не буде затримок, а депутатський корпус не послабить підтримку, то вже у листопаді в онкодиспансері будуть відбирати перших пацієнтів. Перевагу спочатку надаватимуть пацієнтам серед молоді та дітей. Вже цього року, за словами очільника закладу, тут хочуть пролікувати одного-двох пацієнтів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Сході загинув прикордонник з Черкащини.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут