Сезон баштанних в розпалі: звідки до Черкас завозять кавуни та як їх обирати? (ВІДЕО)

Пані Людмила приїхала на закупи фруктів для родини, баштанні цього року купує не вперше. Декілька разів на тиждень смакує кавуном. Зізнається: як правильно обирати їх, не знає, тому завжди покладається на продавця. Як обирати кавуни, дізнавалися журналісти vikka.ua.

«Кавуни дуже люблю і фрукти: лохину люблю, персики люблю. Всі фрукти, я обожнюю фрукти. Мені радять, я запитую і зазвичай смачно», – розповідає черкащанка Людмила.

При виборі кавуна потрібно бути трішки музикантом, бо ж визначати його готовність варто за звуком. Продавець Тимур розповідає: чим дзвінкіший продукт – тим він солодший. Розрізняють баштанні й за статтю.

«Є дівчина, дівчина більш смачна, смак більше сахарний. Хлопець для тих людей, які не люблять дуже сахарний кавун. У хлопчика маленька попочка», – розповідає продавець Тимур Гусейнов Шахін огли.

Дехто ж із черкащан надає перевагу незвичному: «Я їла домашній продавався домашній, дуже смачний і тим більше, що він жовтий, не червоний, дуже солодкий, дуже такий соковитий, сахарний».

Сезон кавунів у розпалі, тому вибір баштанних у місті великий. Покупцям пропонують як закордону ягоду, так і вітчизняну.

Продавець Тимур каже: «У нас кавуни є різні: є азербайджанські, є українські, є одеські. Ми їздимо з татом по полям, дивимося які солодші для наших рідних черкащан. Азербайджанські, вони теж солодкі. Азербайджанські по 35 грн коштують, а українські трішки дешевше».

Експерти Держпродспоживслужби зазначають: баштанні, які продають на місцевих офіційних точках продажу, перевіряють постійно. Кожну привезену партію досліджують, зокрема й на вміст нітратів.  Таких речовин у кавунах  не повинно бути більше 60 мг/кг. Покупці, за бажанням, можуть запитати в продавців документи  досліджень.

«Лабораторні дослідження проводять на органолоптичні показники. Це зовнішній вигляд, наявність якихось ушкоджень, можливо гниль чи пліснява. На агропродовольчих ринках контроль здійснюють спеціалісти лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. А, наприклад, що стосується магазинів чи супермаркетів, контроль покладається на оператора ринку», – розповідає начальниця відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Анастасія Водяник.

У Держпродспоживслужбі цьогоріч під час досліджень відхилень від норми не виявляли. Проте радять: завжди обирати продукт уважно й в офіційних, перевірених місцях.

 

Читайте також:

У Черкасах під час пожежі у багатоповерхівці евакуйовано 5 людей, з них одна дитина.

 

Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:

Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua

Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news

Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA

Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv

Підтримайте донатами: А-банк 5375235110071785

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x