додому Новини Черкаси Сарана вже на Черкащині? Фахівці застерігають

Сарана вже на Черкащині? Фахівці застерігають

0

У черкаських соцмережах з’являються тривожні відео: користувачі публікують кадри, де видно сарану. Комах небагато, але сам факт їх появи насторожує — адже південні регіони України вже кілька тижнів борються з нашестям шкідника. Про це повідомляють на сайті ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Під особливим наглядом — Запорізька, Херсонська, Одеська та Дніпропетровська області. У кількох із них уже діє особливий режим захисту рослин.

Так, у Запорізькій області 15 липня в межах Кушугумської селищної ради ввели спеціальний режим на площі 21 600 га. У регіоні діє штаб із протидії сарановим, до якого залучено аграріїв, рятувальників, Держпродспоживслужбу та інші служби. Сарана поки що харчується здебільшого очеретом та дикою рослинністю, але ситуацію постійно моніторять.

У Херсонській області такі заходи розпочали ще 23 червня. Там оперативно локалізували шкідника на площі 297 га, з яких 27 га — посіви соняшнику. Оброблені території — під контролем. Сарани не фіксують, і зараз вирішують питання щодо скасування особливого режиму.

На Одещині, попри міграцію сарани з боку Молдови, особливий режим не вводили. Комах виявили на полях після збирання врожаю — стерня вже оброблена інсектицидами.

Дніпропетровщина теж під підозрою — там отримали повідомлення про появу сарани, тривають обстеження.

Фото із соцмереж

І хоча офіційного підтвердження появи сарани на Черкащині поки немає, Головне управління Держпродспоживслужби в області вже реагує. Там наголошують: «У разі виявлення осередків перелітної сарани — негайно повідомляйте державних фітосанітарних інспекторів у районах або звертайтесь до управління фітосанітарної безпеки за телефоном (0472) 63-05-27».

Також спеціалісти нагадують: для знищення сарани потрібно обробляти посіви та угіддя лише дозволеними в Україні інсектицидами — згідно з «Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів». І, головне, дотримуватися регламентів застосування.

Ситуація — під контролем, але важливо не ігнорувати сигнали природи. Навіть кілька комах можуть бути передвісниками масштабнішої загрози.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version