Саморобні тренажери та обдерті стіни: правозахисники показали, в яких умовах живуть черкаські в’язні (ФОТО)

У Черкаській виправній колонії кількість в’язнів, порівняно з 2014 роком, при розрахунковій наповненості 1399 осіб, зменшилась з 931 до 629. Умови проживання в’язнів у цій установі перевіряв Національний центр правозахисту, інформує "Цензор.нет".

Житлова зона. Розділені сектори з гуртожитками. В розпорядженні в'язнів цілий поверх і дворик біля будівлі. На поверсі розміщується спальна кімната, маленька кухня, кімнати для відпочинку, для особистих речей, та санвузол. Проживає там близько сорока осіб.

Найрозповсюдженіша проблема – з освітленням. Лише в кількох кімнатах працюють всі лампочки. В деяких – половина, а в деяких не вистачає однієї чи двох. Місцями замість них стирчать проводки.

З плюсів: є кімнати вже без двоярусних ліжок. За рахунок цього в кімнаті живе менше людей, і простору вони мають більше. А там, де вони ще лишились, можливо скоро зникнуть.

Кімната відпочинку, де можна подивитись телевізор або спостерігати за рибками.

Загалом житлова зона виглядає не погано, за винятком кількох дрібних недоліків.

Максимальний рівень безпеки. Камери суттєво можуть різнитись між собою. В загальному – це двомісні камери з двоярусним ліжком, столом, санвузлом і маленьким вікном. Є кімнати з ремонтом, без явних пошкоджень чи грибків, а є більш суворий варіант.

Ув'язнені з цього сектору гуляють в прогулянкових двориках. В них можна побачити лавочку, турніки, і відсутність "шуби", яка раніше була в кожному дворику.

Для злісних порушників мають в цій же будівлі і карцер.

Тюремне дозвілля в Черкаській ВК 62. У дворі кожного гуртожитку є пару турніків, іноді тренажерів. Всередині самі в'язні іноді облаштовують дозвілля з підручних матеріалів, наприклад тенісний стіл на основі лавочок.

Окремо є цілий тренажерний зал. Кожен тренажер зроблений своїми руками. Правда, виглядає трохи пасмурно, ніби в якомусь темному коридорі.

Ну і місця для гри в футбол та баскетбол. Хоча доступ до цих місць трохи складніший.

Сектор з карцерами. Навіть підхід до сектору вже натякає, що це не дуже позитивне місце.

Сирість, обдерті стіни, тускле світло, іржавий умивальник з саморобним "вдосконаленням" крану – реальні умови в карцері.

Та в'язні не жаліються, розповідають, що потрапили в карцер через систематичні порушення розпорядку, заборонені речі тощо.

Пекарня. Хліб випікають не лише для своєї установи, а й для СІЗО. Тож використовують і сучаснішу техніку, і піч, яку розтоплюють дровами.

Карантин. Одразу по прибуттю в колонію, в'язнів поміщають в так званий карантин. Зазвичай це окремий корпус. Вони проводять там в середньому два тижні, поки проходять медогляд, розподілення. По умовах в Черкаській ВК цей сектор виглядає трохи краще, ніж інші.

Загалом в установі нормальна атмосфера, відсутнє напруження, яке, як правило, зависає в повітрі при появі адміністрації. Правоохоронців без проблем впустили дивитись установу, після чого вони вказали адміністрації виправної колонії на проблемні місця.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські в'язні щодня обходяться державі у понад 40 тисяч гривень.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут