Сади Черкащини атакують яблуневі плодожерки та інші шкідники: що робити

На території області розпочався літ метеликів другого покоління яблуневої плодожерки.

Як убезпечити плоди від цих шкідників – інформують у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Обмежують чисельність метеликів застосуванням феромонних і харчових пасток ­– приманок, наповнених солодкою рідиною (квас, компот, сік та інше) з додаванням дріжджів.

Обробку інсектицидами проводять на початку льоту, потім через 10-15 днів перед відродженням гусениць – іншим препаратом. Проводячи обробку проти яблуневої плодожерки, одночасно боремося зі шкідниками саду, такими як попелиці, листовійки, мінуючі молі та інші.

Для обмеження чисельності шкідників застосовують інсектициди: люфокс, ампліго, проклейм, матч, воліам флексі, альтекс, антигусінь, дестрой, конфідор максі, каліпсо та інші, рекомендовані у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами існуючих технологій.

У період масової появи гусениць можна застосувати біопрепарат лепідоцид, 2-3 обробки з інтервалом 10-14 днів.

Важливою умовою, яка забезпечує ефективність хімічних обробок у садах, є чергування пестицидів. При дотриманні його у шкідників не виробляється стійкість проти пестицидів, продовжується строк їх токсичної дії.

Застосовуючи засоби захисту рослин, варто пам`ятати: захисні заходи слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години.

Не менше як за дві доби про час та місце проведення обробки необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення сіл та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Як повідомляв сайт vikka.ua, протягом доби на Черкащині рятувальники ліквідували три пожежі.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут