Розподіл Черкащини на чотири райони: як це вплине на громадян (Відео)

У Черкаській ОДА відбувся пресбрифінг щодо подальших кроків реформи децентралізації, на якій були присутні і голови ОТГ області.

Чиновники окреслили зміни, які передбачає реформа адміністративно-територіального устрою, інформує пресслужба ОДА.

Тезисно про зміни адмінтерустрою:

На думку експертів, Черкащина – один з лідерів серед областей щодо формування адміністративно-територіального устрою. По районах – найбільш вдала конфігурація.

Органи субрегіонального рівня не повинні дублювати повноваження органів місцевого самоврядування на одних територіях. Спроможні громади переходять на прямі міжбюджетні відносини. До прикладу, зарплати вчителям платитиме не район, а ОТГ, яка отримала напряму освітню субвенцію.

Про надання послуг. Людям не треба їхати за довідками в район. Децентралізація передбачає якраз наближення послуг у громади. На Черкащині вже 42 Центри надання адміністративних послуг, до кінця року буде 60.

Осінні місцеві вибори уже відбудуться відповідно до нового адміністративно-територіального устрою. Райради районів втратять свої повноваження наступного дня після виборів. РДА працюватимуть до кінця 2020 року.

Навіщо залишаються райони взагалі: РДА – це орган державної виконавчої влади. Тому це повноваження виключно держави організовувати роботу підпорядкованих структур. Уряду за наявності невеликої кількості районів буде більш ефективно організовувати роботу на місцях судів, податкової, соцзахисту, пенсійного фонду, поліції тощо.

Відеотрансляція брифінгу нижче.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкащину офіційно перекроїли на чотири райони.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут