Розблокував екран смартфона – вивчив нове слово: черкащанин розробив корисний мобільний додаток

Як "прокачати" іноземну мову і не докладати при цьому надзусиль – таким питання задаються мало не щодня ті, хто взялися штурмувати мовні словники. Микола Макуха вирішив, що вивчити нове слово можна щоразу, коли розблоковуєш екран свого смартфона. Так народився мобільний додаток LingvoScreen.

"Я вчив і продовжую вивчати англійську. Я розумів: опановуючи будь-яку іноземну мову, треба засвоїти чотири базові складові: вивчити правила, сформувати словниковий запас, навчитися розуміти співрозмовників та говорити з ними. Людина вивчає граматику, долає бар’єр мовлення та слухання здебільшого один раз, за потреби потім можна легко заповнити прогалини. Але проблема браку словникового запасу існує абсолютно в усіх, і це стосується навіть рідної мови. Мене завжди хвилювало, що доводиться змушувати себе сідати і вчити слова. А потім я дізнався дуже просту річ – телефон сьогодні є першим екраном вже і в Україні (до нього звертаються найчастіше). І людина в середньому заглядає в телефон більше ста разів на день. Це були вихідні дані для старту. Я подумав: людина розблоковує телефон рухом пальця так часто, то чому б не поєднати цей процес із вивченням мови", – розповідає сайту vikka.ua Микола Макуха.

Далі був етап дослідження методик запам’ятовування. Було кілька варіантів, зрештою зупинилися на теорії психолога Германа Еббінгауза, який ще понад століття тому змоделював криву забування інформації.

"Теорія полягає у тому, що значна частина інформації забувається дуже швидко, якщо її не повторювати через певні проміжки часу. Еббінгауз міг змусити людину запам’ятовувати велику кількість цифр та літер, які не були пов’язані між собою. Цю інформацію людина потім могла пам’ятати місяцями. Він довів, що запам’ятовувати можна не тільки через асоціації. Якщо правильно робити повтори, то в довготермінову пам'ять можна заганяти абсолютно неасоціативні речі", – пояснює автор додатку.

Озброївшись цими знаннями та обговоривши ідею з друзями, Микола почав шукати виконавців – створення додатків було абсолютно новою сферою для нього. Через консультації вдалося знайти розробника на Android (додаток працює тільки на цій операційній системі) і розробника серверної частини. Працювали із травня минулого року до березня. Було кілька тестових версій, зрештою додаток запрацював із п’ятьма мовами (українська, російська, англійська, німецька та французька), які утворюють між собою до 20 пар (українська – англійська, українська – німецька і так далі).

"Додаток працює дуже просто: при кожному увімкненні смартфону користувач бачить слово тією мовою, яку хоче вивчити, і три варіанти перекладу. Екран розблоковується тоді, коли користувач обирає відповідь, протягнувши її управо. Звичайно, тільки якщо було обрано правильний варіант. Звідси і назва додатку – LingvoScreen", – пояснює Микола Макуха.

У додатку закладено алгоритм, який слідкує за успішністю користувача, і кожна відповідь записується. Система зберігає такі дані: правильна чи неправильна відповідь, який раз користувач повторює це слово, коли йому слід наступного разу показати це слово для повторення.

"Слова повторюються протягом дня, на наступний день, через кілька днів і далі з такою ж періодичністю до двох-трьох місяців. Спочатку частіше, а потім рідше і рідше. Якщо користувач неправильно відповів, система перекидає його на рівень нижче. З досвіду скажу, що запам’ятовуються такі складні слова, що і сам дивуєшся", – зазначає ідейний натхненник проекту.

Із квітня, коли LingvoScreen з’явився у Google Play Market, безкоштовний додаток завантажили вже понад 300 користувачів. Розробники також планують створити та запустити ігрову складову в додатку, аби ще більше заохотити користувачів запам’ятовувати нові слова.

"Зараз LingvoScreen тестуємо, збираємо думки користувачів та їхні пропозиції щодо вдосконалення додатку. Перспективи для продукту необмежені. Можна ввести кілька рівнів складності, а також додавати нові мови, розширивши можливості аж до трьохсот варіацій пар мов", – додає Микола Макуха. 

До слова, черкаські розробники постійно працюють над новими стартапами, які охоплюють різні сфери життя, починаючи від розвитку інфраструктури міста до розвитку особистісного.

Так, зокрема, два черкаські лікарі-хірурги Сергій Міцук та Ігор Гайда створили незвичайний онлайн-сервіс. "UppenX" дозволяє швидко публікувати оголошення з проханням про допомогу і отримати відгук небайдужих. Оголошення можуть бути різної тематики: від допомоги з переїздом до пошуку іноземців для спілкування англійською мовою й інших маленьких примх.

Збагатити свій словниковий запас "смачними", колоритними словами на противагу банальним та "заїждженим" відповідникам покликаний додаток "Р.І.Д." для вивчення української мови та викорінення із вжитку суржику. Ідейним натхненником цієї розробки є черкащанин Максим Тимчій.

Додаток для швидкого обміну повідомленнями між користувачами в особистих та групових чатах – "Radius Messenger" створила команда черкащанина Олега Зінченка.

А ось колектив черкаського айтішника Віктора Євпака запропонував Черкасам транспортне рішення. За допомогою їхнього додатку "MapaMagic" черкащани знають, через скільки хвилин до зупинки під’їде потрібний транспорт. Для цього міські тролейбуси вже обладнали спеціальними трекерами, які відслідковують рух та передають дані через додаток.

Ще одна розробка команди Віктора Євпака – мобільний додаток Kidslox. Він обмежує час використання дитиною мобільних телефонів та планшетів та відвідування нею небажаних сайтів.

Як повідомляв  сайт vikka.ua, усі черкаські тролейбуси оснастили GPS-трекерами.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net