Райцентр на Черкащині планує повністю перейти на індивідуальне електричне опалення

Кам’янка планує повністю перевести місто на індивідуальне електричне опалення. Таким чином, містян звільнять від чималих комунальних платежів, а місто – від боргів за них.

Місцеві владці планують здійснити поетапний перехід протягом 2020-2021 років. 

"Сьогодні на централізованому опаленні у нас перебувають усі багатоквартирні будинки, 2 дитсадки, музична школа та приміщення ради. За умов щорічного зростання цін на газ, мешканці квартирних будинків давно почали переходити на індивідуальне електричне опалення – і сьогодні із 1800 квартир, які були на 2008 рік, на централізованому опаленні залишилося 409. Це ще більше актуалізувало проблему: для тих, хто лишився на централізованому опаленні, ціни зростають – і сьогодні плата за тепло у нас одна із найвищих по Україні", – зазначає голова Кам’янської громади Володимир Тірон.

Тепловики ж наголошують: автономне опалення ефективніше і вигідніше за центральне. Адже, опалюючи свої квартири індивідуально, кам’янчани не утримуватимуть систему теплопостачання, роботу котельні, тепломережі за власні кошти.

"Є можливість самостійно управляти теплопостачанням: відключати опалення, регулювати температуру у квартирі. Плюс – незалежність від зношеності мережі та комунальних поривів, – розповів директор Кам'янського комунального підприємства теплових мереж Олександр Темний. – Ну і, звісно, це незрівнянно нижча ціна за опалення".

Нині Кам’янка звернулась до РЕМ для проведення розрахунків потреби у збільшенні потужності електромережі будинків, заміну кабелю на потужніший та повного обрахунку вартості послуг – для поетапного переведення міста на індивідуальне опалення і повне відключення від централізованого у 2021 році.

Як раніше повідомляв сайт vikka.ua, мешканці кількох багатоповерхівок у Черкасах уже понад два тижні сидять без газу.

 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут