Протягом тижня на Черкащині буде прохолодно та вітряно

Рясні травневі дощі зменшили дефіцит опадів і покращили умови для вегетації сільськогосподарських культур. З початку травня випало 23-47 мм або 70-80% місячної норми, а у Каневі та Чигирині 46-56 мм або 110-120% місячної норми. Проте ефективного тепла не вистачає для теплолюбних та городніх рослин.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.

У цьому році затяжний весняний сезон. Середньодобова температура минулих вихідних становила +12..13 градусів, аналогічна була 2 березня, тобто ще на початку весни. Денні температури сягають +19..21º, вночі +5..7º – це холодно і відповідає кінцю квітня.

Поточний тиждень відзначиться впливом холодної тилової частини циклону "ERNA". Тому спочатку розіграється вітер, а потім надійде холодне повітря. Дощі при цьому можливі, але вони будуть несуттєвими.

Зокрема, у понеділок та вівторок буде вітряно, сухо та досить тепло: +6..8º вночі і +14..19º вдень. Із середи, 20 травня, посилені північні вітри почнуть постачати холодне арктичне повітря. Денна температура знизиться до 8-13º, нічна – до 1-6º тепла. Потеплішає лише у неділю.

У період 21-23 травня знову відбудеться надходження арктичного повітря, тому є велика вірогідність заморозків на поверхні ґрунту. Вони носитимуть мозаїчний характер, тому що холод не піде стіною, а проникатиме на територію нашого регіону невеликими порціями. Розраховуємо, що ці заморозки вже будуть останніми цієї весни.

З 26 травня очікується перебудова атмосферних процесів на більш теплий режим, тобто чекаємо на літо.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині очікується похолодання, можливі заморозки.

 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут