На Черкащині вже офіційно перебувають понад 160 тисяч вимушених переселенців. Щоб знайти роботу, понад три тисячі ВПО звернулися до місцевих Центрів зайнятості. Про це повідомляють на сайті Черкаського обласного центру зайнятості.
![робота трудова книжка вакансія працевлаштування](https://vikka.s3.eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2021/11/24174054/1.jpg)
За інформацією Черкаської ОВА, Черкащина вже прихистила понад 160 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Знайшовши житло на новому місці, люди починають шукати роботу. З цим допомагають фахівці служби зайнятості.
До регіону приїздять люди з дуже різноманітним професійним досвідом та навичками. Переважно це жителі Донецької, Луганської та Харківської областей. Це люди, які раніше працювали в гірничодобувній, нафтопереробній сферах, займалися науковою діяльністю, або ж мали вузькопрофільну спеціальність.
Від початку введення воєнного стану в Україні і по 2 листопада 2022 року до Черкаської обласної служби зайнятості звернулися 3043 внутрішньо переміщених громадян, 2701 особа отримала статус безробітної.
На цей час більшість вакансій Черкащини зосереджена на підприємствах:
- переробної промисловості (36,8%),
- оптової та роздрібної торгівлі (13,1%),
- освіти (10,6%),
- сільського господарства (10,3%),
- транспорту (7,1%)
- охорони здоров’я (5,5%).
Середня заробітна плата, яку роботодавці нині подають у вакансіях до обласної служби зайнятості, становить 9105 грн, що є меншим за середній рівень по Україні. При цьому, 30% від загальної кількості вакансій обласної служби зайнятості – це пропозиції роботи з мінімальною заробітною платою, а саме – 6700 грн. На початку року Черкащина посідала 13 місце за рівнем оплати праці по Україні, поступаючись таким великим містам, як: Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Миколаїв та ін.
Саме тому люди, які переїхали з великих міст до Черкас часто відчувають різницю в оплаті праці.
З урахуванням цих особливостей для кожного, хто звернувся до служби зайнятості складають індивідуальний план працевлаштування. Дехто обирає тимчасову зайнятість, комусь добирають роботу за спеціальністю, а хтось обирає перенавчання відповідно до потреб місцевого ринку праці. Приміром, з початку повномасштабної війни 14 переселенців пройшли професійне навчання та вже працюють за новим фахом.
Важливо враховувати і кількість робочих місць, які може запропонувати та чи інша громада області. Так, з початку року роботодавці Черкащини створили 388 нових робочих місць, 214 з яких укомплектовані обласною службою зайнятості.
Найбільшу кількість робочих місць створено у галузях: сільського господарства, будівництва, торгівлі, транспорту та ін. Переважно на Золотоніщині, Тальнівщині, Канівщині, Лисянщині та в місті Черкаси.
Довідково: консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості, можна отримати онлайн на офіційному телеграм-акаунті Черкаської обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrimka_klientiv, а також за номерами телефонів «гарячої лінії»: +38 (093) 1617861; +38 (068) 2212174; (0472) 63-98-04.
Читайте також: