Помер багаторічний директор Черкаської обласної філармонії

Ільдана

16 січня пішов із життя заслужений працівник культури України, тридцятирічний керівник Черкаської обласної філармонії, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня Антанас Аугустинович Петраускас.

Сумну звістку повідомила пресслужба міськради.

Антанас Аугустинович зробив неоціненний внесок у розвиток культури Черкащини.

Як інформують в обласній філармонії, народився Антанас Петраускас 4 грудня 1939 року в с. Гинтаутай Рамигальського району, республіка Литва. В родині, де він виховувався, завжди панувала атмосфера любові до музики: тато співав і грав на багатьох музичних інструментах.

У Черкаси юнака призвали до Лав армії служити в танковому полку.

Після армійської служби юнак залишився жити в Черкасах і розпочав свій творчий шлях в художній самодіяльності та згодом був призначений на посаду завклуба Черкаського м’ясокомбінату.

Антанас Аугустинович відразу свідомо прийняв рішення вивчити українську та російську мови і удосконалити свої знання в галузі культури. Антанас Петраускас успішно закінчив Ленінградський інститут культури і у 1972 р. очолив у Черкасах міський будинок культури.

У 1975 році молодий перспективний керівник очолив відділ культури Черкаського району.

1982 року Антанаса Аугустиновича було призначено на посаду директора Черкаської обласної філармонії, де за його сприяння з’явилися нові колективи: ансамбль «Росава», солісти Раїса Кириченко, Ольга Павловська та інші; тріо бандуристок «Вербена», камерний оркестр.

Антанас Аугустинович до останнього віддавав себе служінню мистецтву Черкащини .

В газеті «Нова доба» від 14 грудня 1999 року автор статті В. Безуглий стверджує: «Якби не литовець Антанас Петраускас, ні про яку українську пісню у Черкасах у 80-ті не могло бути й мови».

Як повідомляв сайт vikka.ua, через ускладнення від коронавірусу помер колишній очільник прокуратури Черкащини.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут