65% українців ніколи не продали б свій голос на виборах, – дослідження

Більше як 11% опитаних українців стикалися зі спробами підкупу на виборах. При цьому 83,3% погоджуються з тим, що підкуп є головною проблемою виборів. Це дані соціологічного опитування, що здіснив фонд “Демократичні Ініціативи” на замовлення ГО “ОПОРА”.

Не готові продати свій голос за жодних обставин 64,5% опитаних.

Дані з Ті ж, хто таки готовий вчинити цей кримінальний злочин, частіше називають конкретні суми “вартості голосу” – в основному до 1000 гривень, а причиною продати свій голос серед 25% опитаних назвали те, що вони і так планували голосувати саме за цього кандидата чи партію.

Серед тих, хто продав би голос, 18% стверджують, що все залежить від конкретних обставин, 13% зроблять це, якщо будуть впевнені, що не матимуть жодних негативних наслідків. 8,5% опитаних погодяться за умови, якщо про це їх попросять люди, яким вони довіряють, а 6,3% готові продавати свій вибір за справедливий розмір винагороди.

вибориУ дослідженні йдеться про підкуп не лише у вигляді грошей, а й у вигляді подарунків чи так званої виборчої благодійності.

Результати опитування свідчать, що значна частина українців позитивно ставиться до надання медичних препаратів, продуктів, техніки, організації дозвілля і розваг, благоустрою територій, допомоги армії чи церкві, коли це здійснюють кандидати перед виборами.

Згідно з дослідженням, більше респондентів, не готових продавати свій голос, виявилося в західній частині України. Також серед тих, хто не проти отримати гроші за вибір, більше молоді.

Читпйте також: Гроші за вакцинацію: скільки платять громадянам за кордоном?

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net