Поки без бюджету: сесія Черкаської міськради не зібрала кворуму

Вкотре без кворуму. 17 січня сесійну залу заповнили пересічні містяни та понад півсотні полісменів. А свою присутність підтвердили лише 17 міських депутатів, передає кореспондент vikka.ua

Напередодні, нагадаємо, відбулось засідання бюджетної комісії. За понад три години обранцями розглянуто й затверджено близько півсотні питань. Ті стосувались освітнього, медичного та комунального напрямків у міському кошторисі. Опісля депутати зібрались на погоджувальну раду, обговорили прийдешню сесію й були налаштовані на конструктивну роботу. Адже нині Черкаси залишаються єдиним обласним центром в Україні, де не затверджений бюджет на 2019 рік.

"За статистикою, яка є в Україні, 97% бюджетів в країні вже прийняті. Ситуація в Черкасах виходить за межі чинного законодавства. Відповідно до положень Бюджетного кодексу, міський бюджет мав бути затверджений ще до 25 грудня, – зазначає головна фінансистка міста Наталія Джуган. – Ми завчасно, раніше, навіть ніж Верховна Рада, подали проект, з яким можна було працювати".

Поки кошторис не затверджений, місто розподіляє кошти за "одною дванадцятою". Однак, переконує директорка департаменту фінансової політики, такий принцип не передбачає макроекономічних показників. Відтак, розпорядники коштів будуть змушені обирати: виплатити заробітну плату в повному обсязі чи розрахуватись за енергоносії. Крім того, поки що немає можливості використати залишки медичної, освітньої та соціальної субвенцій, проводити капітальні видатки.

Наступне сесійне засідання запропонували призначити на прийдешній четвер, 24 січня. За тиждень обранці мають узгодити найбільш спірні питання бюджетного проекту.

Як повідомляв сайт vikka.ua, бюджетна комісія не підтримала виділення коштів на спортивні організації.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net