Після інструктажу – одразу на «передову»: медик черкаської екстренки розповів про ковідні будні

Тисячі госпіталізованих та врятованих людей, цілодобові чергування та бажання працювати попри всі труднощі. Це не опис супер-героїв чи сценарій до серіалу, це звичайні будні медиків та працівників екстренки. Десятьох із тих, хто щодня лікує хворих на коронавірус, 7 квітня нагородили обласними відзнаками та грошовими преміями за сумлінну працю в умовах пандемії.

Про важливість підтримки медиків з боку влади та усі складнощі своєї роботи в умовах карантину розповів кореспонденту сайту vikka.ua лікар реанімаційної бригади екстреної допомоги Черкаської області 26-річний Андрій Юров.

Десятьох медиків, яких нагородили на Черкащині першими, обрали самі жителі області. У відкритому голосуванні на сторінці очільника ОДА Олександра Скічка вони вказали 105 лікарів. Вже серед цих фахівців, шляхом підрахунку голосів, обрали 10.

«Така кількість публіки мене справді схвилювала, я не звик стояти перед камерами. Але хочу сказати, будь-яка грамота та нагорода – це завжди приємно, це власне нове досягнення. Тому мені дуже приємно бути в числі перших, кого нагородили. Навіть звичайна подяка – це великий крок вперед, це заохочення, стимул рухатися далі. Те, що до грамот додали ще й грошову премію, додатково стимулює не здаватися та працювати у потрібному напрямку», – говорить молодий лікар Андрій Юров.

Зізнається, що про своє нагородження дізнався випадково напередодні, коли знайомі прислали фото з переліком претендентів і вже там побачив своє прізвище. Для нього це було дуже неочікувано, адже навіть гадки не мав, що черкащани за нього голосуватимуть.

«Приємно, що люди проголосували, значить я все правильно роблю. Дякую всім тим, хто оцінив нашу роботу, ми завжди готові прийти вам на допомогу. Я вважаю, що багато медиків заслуговують, щоб їх там згадали. Адже наразі у лікарів таке навантаження, якого не було раніше. Ми працюємо на знос! У нас із хворими на коронавірус та підозрами вже працюють не тільки спеціальні бригади, а й потрапляють звичайні. Викликів стало набагато більше. Кількість ковідних підтверджених випадків велика, не підтверджених ще більша», – повідомляє працівник екстренки.

Незважаючи на надзвичайно складну роботу, Андрій зізнається, що полишати свою професію не збирається. Адже по-справжньому в неї закоханий. Його робота на «швидкій» розпочалася ще зі звичайного інтерна у 2017 році. Вже зовсім скоро він став лікарем та перевівся на лінійну бригаду, а ще через якийсь час став працювати у складі БІТовської бригади (ред. бригада інтенсивної терапії, реанімаційна).

Коли ж на території Черкаської області почали фіксувати перші підозри та підтверджені випадки захворювання на коронавірус, його бригада була однією із перших, яка обстежувала та госпіталізовувала хворих. Тоді усі медики без виключення проходили спеціальні навчання, інструктажі, виконували рекомендації МОЗ. Також їм проводили курси по COVID-19.

«Нам саме тільки провели інструктажі і вже через день-два ми отримали виклик про пневмонію і поставили першу підозру. Так, з самого початку пандемії, коли сформувалися перші ковідні бригади, я працюю у складі однієї з них і по цей день», – зізнається Андрій Юров.

За словами медика, вся їхня робота тривала під постійним контролем керівництва. Відслідковувалися усі їхні результати по навчанням, чи кожен медик їх усі виконав. Оскільки, недотримання необхідних мір безпеки однієї людини ставило під загрозу роботу всієї станції екстреної допомоги. Ризикували не лише працівники бригади, а й інші колеги та їхні родини.

«Від самого початку та до сьогодні я не боюся коронавірусу, не боюся пацієнтів, хворих на COVID-19. Оскільки я завжди виїжджаю в засобах індивідуального захисту, інструктаж як одягатися та роздягатися я теж пройшов. Найбільше я спершу боявся принести хворобу додому і заразити рідних. Оскільки я молодий, у мене хвороба пройшла б легше, а от у рідних могли б бути ускладнення. Проте з часом і ця боязнь пройшла. Просто вже йдуть чітко відпрацьовані алгоритми дій. На щастя хвороба мене оминула».

Коли ж на Черкащині розпочалася вакцинація медиків, то чоловік у числі перших отримав щеплення. Тому зараз взагалі не боїться захворіти та, як і з самого початку, готовий прийти на допомогу людям у будь-який час доби.

А на останок Андрій Юров побажав усім міцного здоров’я, терпіння та віри у те, що хвороба зовсім скоро відступить.

Як повідомляв сайт vikka.ua, до тисячі нових хворих на коронавірус зафіксували на Черкащині.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут