Під час тривожних подій, пов’язаних з проведенням АТО, черкащанам радять допомагати волонтерам та зібрати тривожний чемоданчик, щоб врятуватися від стресу. Про це розповіли експерти під час прямого ефіру чергового випуску програми "Дійові особи".
"Багато що залежить від того, як ти відчуваєш свою реалізованість в житті. Якщо це складна ситуація, і ти можеш на неї якось вплинути, то слід допомагати. У стані війни дехто намагається підтримати військових грошима, хтось плете маскувальні сітки, передає певні речі в АТО, – говорить кандидат психологічних наук, практикуючий психолог Лариса Мошенська. – Тобто якимось чином бере участь у врегулюванні проблеми, з якою пов'язаний їхній стан. Якщо ж ми нічого не робимо для спияння вирішення цієї проблеми, то можна займатися своїм внутрішнім світом, якщо є для цього ресурс".
Натомість черкаський йог Сергій Штангей радить скласти тривожний чемоданчик, щоб відчувати підготовленість.
"Основна причина стресу в ситуації війни – це непідготовленість до того, що таке може статися з тобою. Бо ж до цього ми жили у наймирнішій країні у світі. І ніхто не міг подумати, що таке може відбуватися. І зараз, якщо запитати у черкасця, чи готовий він до війни, то я впевнений, що більшість про це навіть не замислюється", – говорить інструктор Української федерацїї йоги.
Він переконаний, що людина має насамперед подумати про те, що вона робитиме, якщо це трапиться із нею.
"У таких випадках рекомендується зняти копію з документів, купити карту країни, подумати про те, куди переїхати. Також в інтернеті можна знайти рекомендації, як зібратися тривожний чемоданчик. Він має просто бути вдома і все. Справа у тому, що коли людина трішки підготовлена, тоді вона менше починає тривожитися", – говорить експерт.
Для прикладу він розповів про військових, які професійно підготовлені до таких ситуацій, а тому й не тривожаться та не схильні до паніки, яка притаманна пересічним українцям.