Під час розкопок на Черкащині знайшли стародавні залишки печі та посуду (Фото)

У Смілянському районі було знайдено залишки опалювального пристрою печі та стародавній посуд. Знахідку виявили під час земельних робіт на території колишнього цегляного заводу біля хутора Лісовий.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Залишки печі мали підпрямокутну форму з підковоподібною задньою стінкою. Піч була викладена з цегли, вірогідно "насухо" без застосування розчину. Була частково врізана в материкову глину, мала висоту 0,7м., ширину 1,5 м., довжину 2 м.

Окрім цього, в заповненні печі було багато ґрунту з вугликами та фрагменти кухонного і столового посуду, зокрема розвал полив’яної миски та горщика з ручкою. Крім того були знайдені два металевих ножа, один з кістяною, а інший з латунною ручками, залізну підкову та округлий предмет з гачком, що нагадує кришку чи заслону. Також знайшли фрагменти пласкої посудини синього скла, фрагмент фаянсової посудинки з малюнком.

Після промивки і обробки вдалося зібрати п’ять різних форм кухонного посуду. Полив’яна миска з мальованим фляндрівним орнаментом може слугувати хронологічним маркером. Керамічний посуд можна датувати другою половиною ХVIII ст.

Окрім вуличної печі для приготування їжі, в двадцяти метрах від першого об’єкту була відкрита піч, що використовувалася, вірогідно, для випалювання цегли кустарним способом. Піч витягнута двокамерна, камери розташовані одна над іншою. Нижня, більша за розміром, була заповнена золою та фрагментами цегли. У верхній − була знайдена цегла жовтого кольору. Стінки печі були обмазані глинистою масою, що після обпалення стала схожа за структурою на шлак. Цей випалювальний пристрій потребує подальшого вивчення та музеєфікації.

Після обробки та реставрації експонати поповнять фонди Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у черкаському музеї відкрилась виставка народних ікон минулих сторіч.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут