додому Новини Безпека Петиція про створення у Черкасах притулку для котів підписана. Що далі?

Петиція про створення у Черкасах притулку для котів підписана. Що далі?

0

У Черкасах з’явилася надія для безпритульних котів. Петицію подали волонтери 7 жовтня 2025 року волонтери ГО «Черкаське міське товариство захисту тварин “Друг”». Вона набрала 705 голосів з 500 необхідних за кілька днів.

Автори петиції наголошують: коти, як і собаки, потребують опіки, стерилізації, вакцинації та допомоги після травм. Втім, якщо для собак у Черкасах уже діє програма відлову, стерилізації та лікування, то для котів таких умов поки немає.

Фото ілюстративне

Вони запропонували включити котів до міської Програми роботи з безпритульними тваринами на 2026–2030 роки. А також надати місце для їх утримання на базі чинного притулку. Волонтери обіцяють долучитись до облаштування приміщення й пошуку коштів.

Що далі?

Міська влада частково підтримала ініціативу щодо створення в місті притулку для цих тварин. Згідно з рішенням від 10 жовтня 2025 року, влада доручила КП «Черкаська служба чистоти» розглянути можливість облаштування чи будівництва карантинних і післяопераційних приміщень для котів на базі існуючого притулку для тварин.

Також підприємство має повідомити департамент дорожньо-транспортної інфраструктури та екології про необхідні обсяги фінансування й кількість звернень щодо відлову безпритульних котів, які надходили впродовж 2021–2024 років.

Після отримання цієї інформації департамент розгляне питання про доцільність організації роботи з відлову котів за методом ВСП — відлов, стерилізація, повернення.

Фото ілюстративне

Контроль за виконанням рішення покладено на департамент екології міської ради та профільну депутатську комісію.

Таким чином, питання, яке довгий час залишалося поза увагою, нарешті зрушило з місця. І, можливо, зовсім скоро у Черкасах з’явиться перший притулок для безхатніх котів, де тварини зможуть отримати не лише прихисток, а й шанс на нове життя.

Адже справжнє обличчя міста визначають не лише дороги й будівлі, а й те, як воно ставиться до тих, хто не може попросити про допомогу словами.

Exit mobile version