Переселенці у Черкасах можуть відкрити бізнес: що потрібно (ВІДЕО)

Ці СТО і магазин у Черкасах – родинний бізнес вимушених переселенців із Херсона. Вони скористалися  урядовою програмою підтримки людей, які прагнуть відкрити власний бізнес. У цій справі сім’я Микити має неабиякий досвід. До війни вони мали магазин автозапчастин та станцію технічного обслуговування автомобілів. Створили 20 робочих місць, інформують журналісти ВІККА-НОВИН

Рятуючись від нападу росіян, рік тому переїхали до Черкас. Опинившись у Черкасах, скористалися урядовою програмою мікро-грантів для власної справи.

МИКИТА ФЕДОРЕНКО, співвласник автокомплексу:

Ми прописали наш бізнес-план, подали заявку десь у травні-червні того року на бізнесДію на грант Єробота. І ми так планували, що половина буде грантових грошей, а половина буде наших

Виділивши 250 т гривень на розвиток бізнесу,  держава висунула вимогу упродовж шести місяців створити два робочі місця. Олександр Філіпов – переселенець з Каланчака. Працює тут уже протягом трьох місяців.

ОЛЕКСАНДР ФІЛІПОВ, слюсар:

Ми приїхали на підконтрольну Україну і я зразу обратився сюди, коли дізнався, що тут херсонці відкрили техстанцію обслуговування. З того часу тут працюю. Треба ж і за квартиру платити і жити за щось потрібно

Черкащанин Ігор уже став постійним клієнтом цієї СТО. Обслуговуванням задоволений. Але найбільше привертає увагу те, що місцевий житель бажає підтримати справу вимушених переселенців.

ІГОР КАРЧЕНКОВ, відвідувач:

Я заїхав случайно. Сиділи розмовляли і я зрозумів, що хлопці перселенці намагаються тут відновити свою роботу, бізнес, заробляти. Тому сюди і їду.

Урядова програма відкриття та підтримки бізнесу працює з липня минулого року. Нею скористалися уже 80 жителів області і створили 67 робочих місць. Торгівля, сфера обслуговування, бджільництво – серед лідерів поданих бізнес – планів.

АЛЛА БАРАНЦОВА, начальник відділу сприяння зайнятості Черкаського обласного центру зайнятості:

Бізнесам дають всім гранти тим, які реальні. Має бути реальний бізнес і людина повинна жити цим На співбесіді це дуже відчувається, якщо людина живе цим проектом.

Після звільнення Херсона родина Федоренків відновила там свій бізнес. В Черкасах теж продовжують розвиватись та працювати. На черзі – подібний автокомплекс й у Кривому Розі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net