Одразу саботаж: у Черкасах відбулось перше засідання новообраної ТВК

16 червня вперше зібралась новообрана міська виборча комісія. Однак майже одразу залишилась без кермувальників. Голова та секретар комісії самоусунулись, так і не приступивши до розгляду порядку денного, передає кореспондент vikka.ua

На перше засідання з’явилось п’ятнадцятеро з вісімнадцяти обранців. Решта ж не встигли доїхати до Черкас, адже про їхнє призначення та час засідання стало відомо лише вчора. Однак майже одразу після прийняття обов’язкової присяги кожним, голова ТВК, "батьківщинівець" Владислав Юрченко самоусунувся.Втечу останнього від своїх обов’язків зафільмував черкаський журналіст Вадим Комаров, який був присутній на засіданні. Спочатку керівник не міг вирішити, чи до вподоби йому присутність юриста ТВК Максима Кириченка, який працював з попереднім її складом, у нинішньому. Потому, замість заслухати пропозиції своїх колег, оголосив 5-хвилинну перерву, після якої запропонував комісії зустрітись за кілька днів. Зрештою, Юрченко покинув кабінет засідань. 

За прикладом свого керівника вчинила й секретар комісії Наталя Максачук. До Черкаської МВК та обрана від ВО "Черкащани". Жінка підтвердила своє самоусунення і пішла, прихопивши з собою документи ТВК, які не підлягають винесенню. Факт правопорушення з боку обранця зафіксували полісмени, яких викликали на місце події. 

Окрім членів ТВК та преси, на засідання прийшли й раніше відкликані депутати міської ради Віталій Косяк, Тетяна Чорнобіль та Максим Скорик. Ті, як видно на відзнятому журналістом відео, намагались активно вплинути на процес, давали поради колегіантам та, навіть, погрожували розправою юристу.

Залишившись без керівництва, комісія вирішила не припиняти роботу. Колегіально члени ТВК вимушені були обрати нового головуючого та секретаря. Ними стали відповідно Тетяна Степанищенко ("Патріот") та Тетяна Соколишина (БПП "Солідарність").

Вже в спокійній обстановці комісія продовжила працювати за пунктами порядку денного. Так, були прийняті організаційні рішення: про передачу документації попереднього складу ТВК новому, забезпечення новообраного органу нормативною базою, про представництво комісії в судах юристом. Одним із основних рішень присутні називають обмеження керівників комісії в можливості одноосібно, без колегіального голосування, звертатись до будь-яких органів, організацій чи посадових осіб. Окрім того, Черкаська міська виборча комісія не зможе відкликати раніше видані довіреності її представникам та видавати нові.

Заяву про порушення законодавства і самоусунення голови та секретаря ТВК колегіанти вирішили направити до Центральної виборчої комісії. Та й має вирішити, що робити з порушниками.

Як повідомляв сайт vikka.ua, 15 червня став відомий новий склад Черкаської ТВК.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net