Обшуки на черкаських приватних підприємствах не пов’язані з політичною діяльністю їхніх засновників, – прокуратура

Слідчими слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

У ході досудового розслідування досліджується протиправна схема формування штучного податкового кредиту з податку на додану вартість шляхом відображення безтоварних фінансово-господарських операцій між пов’язаними суб’єктами господарювання приватного сектору економіки, що призвело до ненадходження до бюджету майже 4 млн. грн. податку на додану вартість.

У вівторок, 28 березня, у межах здійснення досудового розслідування в указаному кримінальному провадженні, з метою відшукання первинних бухгалтерських і електронних документів, у тому числі на віддалених серверах, слідчими на виконання ухвал суду проведено обшуки в офісних приміщеннях ряду підприємств, задіяних у вказаній схемі.

На цей час слідство триває, слідчими та процесуальними керівниками вживаються заходи щодо всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин справи, зокрема встановлення повного кола осіб, причетних до умисного ухилення від сплати податків.

Зазначене досудове розслідування та проведені в ньому слідчі дії пов’язані виключно з установленням фактичних обставин кримінального провадження та не мають жодного відношення до політичної належності власників підприємств.

Гучні, емоційні заяви та звернення окремих посадових осіб і представників партій свідчать про упередженість, низький рівень політичної й правовової культури та розцінюється прокуратурою як тиск на правоохоронні органи з метою уникнути відповідальності.

Враховуючи той факт, що окремі особи намагаються періодично, із залученням ЗМІ, безпідставно критикувати та провокувати правоохоронні органи, прокуратура закликає їх не втягувати органи прокуратури в протистояння, політичну діяльність та не вводити в оману громадян задля отримання політичних дивідендів, адже прокуратура здійснює свої функції виключно на принципах неупередженості, рівності перед законом і аполітичності.

Довідково: умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, карається штрафом від п’ятнадцяти до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Як повідомляв сайт vikka.ua, прокуратура вимагає від черкаського забудовника сплатити до бюджету 1,2 мільйон гривень.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net