Навчання у Черкасах: без російської мови, але з Гоголем і Булгаковим

Навчальний рік для черкаських школярів розпочнеться зі змінами. Про них розповіла пресслужба черкаської мерії із посиланням на заступника міського голови Анастасію Чубіну.


«У новому навчальному році в жодній з черкаських шкіл не передбачено навчання учнів російською мовою, а також вивчення російської мови як предмета чи факультативно. Окрім цього певні зміни відбудуться у викладанні багатьох шкільних предметів, а найсуттєвіші стосуватимуться «Історії України», «Всесвітньої історії», «Захисту України» та «Зарубіжної літератури»», — зазначає заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Зокрема, у навчальні програми предметів «Історія України», «Всесвітня історія» для 6-11 класів та інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» (10 клас) внесено зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань.

Відповідно до оновленої програми предмета «Зарубіжна література» замість російських, вивчатиметься творчість таких письменників, як Жан де Лафонтен, О. Генрі, Анна Ґавальда, У. Старк, Джон Бойн, Е. Шмітт, Йозеф Рот, А. Гранах тощо.

За словами Анастасії Чубіної, у програму замість творів російських поетів включені шедеври світової лірики (П’єр Ронсар «До того, як любов у світ прийшла…», Р. Бернс «Моя любов…», Й.В. Ґете «До моїх пісень…», Г. Гейне «Коли настав чудовий май…», Адам Міцкевич «Непевність»). У шкільному курсі «Зарубіжна література» вивчатимуться твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною – М. Гоголя, В. Короленка (за вибором вчителя), твір М. Булгакова «Собаче серце» (твір вивчається за вибором учнів і вчителя). У списку творів для додаткового читання (для уроків позакласного читання і уроків резервного часу) залишено для вибору вчителем твори Ільфа і Петрова («12 стільців») та А. Кузнецова («Бабин Яр»). Також визнано доцільним залишити вивчення творів кримськотатарського письменника Т.Халілова.

Ці та інші зміни передбачені відповідними наказами Міністерства освіти і науки України.

Читайте також

У Черкасах просять встановити пам’ятник польському архітектору

Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:

Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua

Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news

Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA

Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv

Підтримайте донатами: А-банк 5375235110071785

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net