Найближчою весною в італійській Флоренції має постати пам’ятник Тарасові Шевченку (Фото)

Ще в березні 2020-го року в італійському місті Флоренція мало відбутися встановлення пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

Проте вже тоді Євген Перелигін, український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці зауважив, що відкриття пам’ятника може опинитися під загрозою через бюрократичну тяганину, пише «Козацький край».

«Достойна робота, дякую, Маестро. Але робота може так і лишитись у Вашій майстерні, якщо київська адміністрація не виконає прості формальності, про які вже писав десятки разів щодо передачі цього пам’ятника флорентійській мерії…» – натякнув у січні 2020-го дипломат у переписці з автором пам‘ятника, скульптором Олегом Пінчуком.

Але вже у березні були нові проблеми – вся Європа, а особливо Італія, була в режимі найсуворішого карантину через надзвичайно потужний сплеск пандемії.

Нині ж знову є сподівання на встановлення пам‘ятника у Флоренції саме у Шевченківські дні березня 2021 року.

«Пам‘ятник Тарасу Шевченку готовий до відправки у Флоренцію. Миру всім нам. Любові до ближнього і здоров’я. Слава Україні!» – написав на своїй сторінці у Фейсбуці 17 січня скульптор Олег Пінчук.

Зазначимо, що у монументі зображено молодого Тараса-художника, а не стереотипного «діда у кожусі».

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині триває збір заявок на здобуття обласної премії імені Порфирія Демуцького.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут