НовиниНад головами черкащан звисають небезпечні бурульки (ФОТО)

Над головами черкащан звисають небезпечні бурульки (ФОТО)

-

- Advertisment -

Вже з 27 січня синоптики прогнозують у Черкасах відлигу – до +6Сº удень. Унаслідок температурних перепадів та після рясних снігопадів на покрівлях споруд вже почали з’являтися бурульки, які можуть нести неабияку небезпеку, оскільки при падінні можуть травмувати людину.

Такі нещасні випадки цьогоріч вже мали місце. Зокрема від падіння брили льоду з 4-поверхового будинку на вул. Чорновола, 114/2 у Черкасах нещодавно постраждав 55-річний черкащанин. Чоловік отримав серйозну травму голови та пережив дві операції.

Студентка Валерія Черненко щодня йде додому повз супермаркет, що на бульварі Шевченка, та зізнається, що не завжди звертає увагу на бурульки, які звисають з даху.

"Через холодний вітер часто йду, дивлячись униз, і не думаю про те, що може зверху впасти бурулька. Однак добре, що про це хоча б іноді попереджають на табличках і огороджують небезпечні ділянки червоною стрічкою", – каже дівчина.

Попереджувальні таблички про сходження льоду з дахів можна побачити на вулицях Байди Вишневецького (біля Музею "Кобзаря") та Дашкевича (біля управління Національного банку України). Проте більшість господарів комерційних приміщень та деяких багатоповерхівок Черкас байдуже ставляться до очищення покрівель від небезпечних крижин.

У разі неможливості негайної ліквідації бурульок з будинків доступ громадян до небезпечних ділянок має бути обмежений. Цим має займатися Служба утримання будинків, на балансі якої перебуває споруда.

Як повідомила vikka.ua заступник директора Придніпровської СУБ Світлана Кіфоренко, терміновість знищення бурульок залежить від виду покрівлі. Якщо, приміром, покрівля шиферна, то збивати бурульки можливо лише із залученням спеціальної техніки, а до її прибуття ставиться табличка із попереджувальним текстом та огороджується територія.

"За кожним будинком закріплений інспектор, який повинен робити обхід території на виявлення бурульок та подальше їх знищення. Оскільки на одного інспектора може бути закріплено до ста будинків, вони не завжди встигають своєчасно простежити та попередити про небезпечні місця утворення бурульок та льодових наростів. Тому інформувати про це можуть двірники, а також самі мешканці", – каже Світлана Кіфоренко.

Згідно з чинним законодавством, прибирання бурульок та снігових лавин є обов’язком також установ та організацій, на балансі яких перебуває будівля. Так, у статті 24 Закону "Про житлово-комунальні послуги" зазначено, що "балансоутримувач зобов'язаний забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі".

Разом з тим, начальник управління інспектування Олександр Давиденко у питанні прибирання бурульок найбільше нарікає саме на будинки, підконтрольні Службам утримання будинків.

"Найбільше проблемних споруд належить СУБам, із приватними власниками проблем практично немає. У СУБах проблеми із кадрами, зазвичай працюють двірниками старенькі бабусі, які на дах уже не полізуть. Тож начальники СУБів відповідають: "Кого я туди пошлю? Мені що, самому лізти?", – каже Олександр Давиденко.

За його словами, порушники, які не прибирають з дахів своїх приміщень небезпечні бурульки, несуть відповідальність за ст. 152 адміністративного кодексу України (порушення правил благоустрою територій населених пунктів). Штраф за цією статтею сягає від 340 до 1360 гривень.

"Усе залежить від людського фактору. Навіть штраф іноді не спонукає власника споруди прибрати свою територію", – констатує пан Давиденко.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у черкаській лікарні збільшили кількість ліжок для "жертв" ожеледиці.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Золотоноші відкрили офіс підтримки підприємців «Зроблено в Україні»

На Черкащині відкрито ще один офіс ініціативи «Зроблено в Україні». Він розташований у Золотоноші на базі місцевого центру зайнятості....

У Смілі планують піднімати тарифи: що і на скільки зросте

У Смілі, в Черкаській області, комунальне підприємство планує підняти тарифи на водовідведення та водопостачання. Їх мають намір запровадити із...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x