На межі районів Черкащини відновлюють сторічний вітряк (Фото)

Балаклеївська ОТГ почала реставрацію унікального історичного об’єкта – сторічного вітряка на межі Смілянського та Городищенського районів.

"Дерев’яний млин серед поля, на околиці села Теклине, бачать всі, хто проїжджає київською трасою поблизу Сміли. У 1907 році його поставила тут відома заможна родина Маньків, – розповідає голова Балаклеївської ОТГ Ростислав Ситнік. – Ми завжди піднімали питання про відновлення цієї історичної пам’ятки, що чимало вже постраждала від людської руки: вітряк місцями дуже потрощено, а всі металеві конструкції винесено…"

За його словами, вільних коштів на реставрацію ОТГ не має, закупили лише найнеобхідніше, а деревину надав Смілянський лісгосп. Усі роботи вирішили провести зусиллями громади, народною толокою. Люди з охотою відгукнулися на таку пропозицію, серед добровольців – і корінні жителі.

Тож нині на околиці Теклиного кипить робота – передовсім буде повністю відновлено фронтон вітряка та укріплено його каркас.

"Торік ми уже виходили на департамент культури Черкаської ОДА з пропозицією щодо включення нашого вітряка до переліку історичних пам’яток – і сподіваємось, що відповідне рішення незабаром буде прийняте. Це дасть можливості для утримання вітряка у належному стані, його охорону, благоустрій прилеглій території, організацію екскурсій, тощо", – додав Ростислав Ситнік.

Як повідомляв сайт vikka.ua, жителі Черкас просять зробити пляж у Дахнівці.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net