На Канівському та Кременчуцькому водосховищах не виявили хімічних речовин

На Канівському та Кременчуцькому водосховищі, в межах Черкаської області, фахівці не виявили перевищень по хімічним та забруднюючим речовинам, внаслідок яких могла б загинути риба. Про це інформує у Facebook начальник Управління екологічного нагляду Черкаської області Олександр Позняков.

Станом на 27 червня за результатами проведених аналізів поверхневої води, відібраної в акваторії Канівського та Кременчуцького водосховищ Канівського району, перевищень концентрацій гідрометричних показників не виявлено.

Для підтримання життя рибам та всім іншим водним організмам потрібен кисень. Запаси кисню у природних водоймах поповнюються за рахунок розчинення його у воді з повітря (50%) та фотосинтезуючої діяльності водоростей.

Ймовірною причиною замору риб у водосховищі є "нічна задуха", коли в ночі або перед світанком спостерігається дефіцит кисню із-за припинення процесу фотосинтезу та постачання його з повітря. В цей період кисень витрачається для дихання водних живих біоресурсів, а виділяється його мало.

Задухам сприяє також тривала штильова погода, коли водяні шари вертикально не перемішуються, а кисень, зосереджений у придонних шарах, поглинається відмерлими рештками рослин і тварин для їх гниття.

Немалу роль в заморі риб відіграє температура води. Чим більше температура води, тим кисень гірше затримується у товщі води. При високій температурі йде велике споживання кисню водними біоресурсами. При цьому екосистема не збалансована, що також призводить до замору риби.

Як повідомляв сайт vikka.ua, екологи пояснили появу мертвої риби у Каневі.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук