На честь автора слів гімну України на Черкащині відкрили меморіальну дошку

У Млієві Городищенського району 12 жовтня на площі біля меморіального музею Родини Симиренків відкрили меморіальну дошку видатному народознавцю, етнографу, громадському діячу, автору слів Державного Гімну України Павлу Чубинському, повідомляє "Козацький край".

Право відкрити меморіальну дошку Павлу Чубинському було надано президенту фонду імені Павла Чубинського Олександру Конечному та керуючій справами районної ради Оксані Сенецькій.

Пам’ятний знак освятили ієрей Свято-Преображенського храму Київського патріархату Миколай Мохнацький та настоятель Свято-Троїцької церкви Микола Сакундяк.

Доля видатного ученого, історика, етнографа та автора слів пісні "Ще не вмерла Україна" Павла Платоновича Чубинського була тісно пов’язана з Городищиною. Громадський діяч три роки з 1870 по 1873 рік проживав на Городищині, працював на цукроварні "Брати Яхненки і Симиренко", займався педагогічною та науковою роботою. Саме у Млієві він підготував до друку сім томів (у 9-ти книгах) "Праці етнографічно-статистичної експедиції", до якої увійшли легенди, загадки, прислів’я, гадання, повір’я, міфічні та побутові казки, народний календар, обрядові та побутові пісні, тощо.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на честь загиблого "айдарівця" на Черкащині відкрили меморіальну дошку.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net