На Черкащині знайшли бойову сокиру часів Київської Русі (Фото)

Бойову сокиру часів Київської Русі знайшли двоє жителів села Леськове на Черкащині. Знахідку віддали в Монастирищенський краєзнавчий музей.

Про це розповіла директорка музею Катерина Бульба сайту «Укрінформ».

ukrinform.ua

Так, хлопці відпочивали в лісі неподалік Монастирища. Біля струмка вони побачили шматок металу, який вимила вода. Увагу юнаків привернула незвична форма знахідки. Хлопці фотографували залізяку та виставили на спеціальному сайті. Там визначили, що це бойова сокира часів Київської Русі.

«Хлопцям почали пропонувати гроші. Упевнившись, що річ унікальна, вони принесли знайдене в музей. Тепер ми виставили його саме у часовій експозиції Київської Русі», – розповідає Катерина Бульба.

Зі слів директорки музею, сокира має лезо із загостреною опуклою частиною у вигляді півмісяця. Мала довге руків’я і вживалася в основному пішими воїнами, які стягали вершників з коня.

«Це бойовий топір так званий «бородач», – розповів журналістам один із місцевих краєзнавців. – Можливо, часів Русі, можливо трохи пізнішого періоду – Великого князівства Литовського».

За словами Катерини Бульби, в районі було знайдено сліди 9 городищ черняхівської культури. Але найбільше знахідок – часів Козаччини. Саме під Монастирищем одну зі своїх визначних перемог здобув полковник Іван Богун. Тут він у 1653 році розбив польське військо Стефана Чарнецького.

Як повідомляв сайт vikka.ua, смілянського капелана нагородили козацькою медаллю

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут