На Черкащині виявили масове вбивство собак

30 січня посеред білого дня відбувся розстріл тварин у Єрках. 14 лютого собак стріляли вже в Катеринополі. Тварин знищують місцеві мисливці. Офіційна причина – сказ. Наприкінці січня скажена собака покусала господаря. Лікування обійшлося потерпілому у кругленьку суму. Вакцину від сказу Україна не виробляє. Ліки від інших виробників карколомно дорогі, пише сайт "Вісті Черкащини".

Керівники селищних рад знайшли вихід: щоб погасити спалах хвороби, дали команду відстрілювати безпритульних собак. Мисливці полювали не криючись, попри те, що відстріл собак в населених пунктах суворо заборонений законом. Замість відстрілу хворих тварин, убивали відв’язаних домашніх та абсолютно здорових "ручних" собак, яких годували та пестили місцеві жителі. Відстріл відбувався жорстоко: собаки, нічого не підозрюючи, самі бігли до мисливців, лащилися. Мисливці застрелили Рижика, Квітня та багатьох інших селищних улюбленців.

Трупи убитих собак тижнями валяються на вулицях біля ринку.

– Собаки лежать не на території базару, – каже базарком Надія Каратніцька.

Розстріли собак у Катеринополі – не поодинокий випадок. Стрілянину на базарі чути бодай раз на місяць. Коли стріляли собак у Єрках, одна із активісток зателефонувала Єрківському селищному голові.

– Я не знаю іншого способу, як зупинити епідемію, – каже Леонід Польовий.

– Стріляти собак у населеному пункті категорично заборонено, – каже голова товариства мисливців і рибалок Тальнівського району Іван Решетник. – Вогонь можна вести не ближче ніж за 200 метрів від житла людей. Виключення – загроза епідемії сказу. Тоді беруть дозвіл у Черкаської обласної протиепізоотичної комісії й стріляють просто в населених пунктах.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські собаки дотримуються правил етикету.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут