На Черкащині відмовилися перейменовувати вулиці Маркса та Енгельса

Депутати Катеринопільської селищної ради не змогли перейменувати вулиці міста. Окрім того, відкинули пропозицію топонімічної комісії стосовно перейменування вулиць на честь відомих земляків, як от Сергій Єфремов, Павло Филипович, Семен Гризло, В’ячеслав Чорновіл, Руслан Бобуров, Яків Івашкевич.

"Що я дітям скажу, коли мене запитають, хто такий Сергій Єфремов? Маркса я знаю – це відомий філософ і економіст, а от Єфремова – ні", – зауважив депутат від ВО "Черкащани" Олександр Волинець.

Не витримав критики катеринопільських депутатів і полковник Вільного козацтва Семен Гризло, який розгромив під Смілою війська кривавого комісара Муравйова. (Цей комісар віддав наказ розстрілювати людей тільки за те, що вони розмовляли українською). Про Гризла пишуть книги, знімають фільми, ним пишається вся Україна, а для депутата (щоправда, минулого скликання) Віктор Шеремета – це "бандит", який у його бабці відібрав відро ячменю.

"Бандитом" був, очевидно, і Руслан Бобуров (легенда батальйону "Айдар"), вулиця на честь якого проіснувала всього 24 дні (тобто від сесії до сесії). Коли тіло цього славетного воїна везли на батьківщину, то люди по всій Україні ставали на коліна, щоб віддати шану герою. На жаль, для депутатів вистачило 14 підписів, зібраних по вулиці Залізничній, щоб відмінити своє попереднє рішення.

Не зміг скласти конкуренцію Марксу та Енгельсу також В’ячеслав Чорновіл (родом із Єрок) – людина, що могла переламати хід української історії.

Водночас Христинівка, Умань і Сміла мають вулиці на честь генерала Юрія Тютюнника, Героїв Крут та отаманів-холодноярців. Також вулиці набули імен Степана Бандери, Романа Шухевича. А ще у Христинівці назвали сквер біля автовокзалу на честь жительки цього містечка Галини Дидик – зв’язкової і довіреної особи головнокомандувача УПА Романа Шухевича. У Смілі з’явилася вулиця Героїв УПА.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на честь героїв Небесної Сотні на Черкащині перейменували 17 вулиць.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут