На Черкащині шукачі скарбів відкопали скіфську чашу

15 травня один з учасників групи шукачів скарбів віднайшов скіфську чашу на фермерському полі, що поблизу селища Шрамівка Драбівського району на Черкащині. Про це повідомляє Бізнес-область зсилаючись на допис координатора групи Шукачів скарбів Андрія Даниленка у Facebook. 

"Таку ось, цікаву штуку комрад сьогодні вирив", – написав Андрій Даниленко.

Треба розуміти, комрад, певно, здогадався, що натрапив на цінний, історичного значення предмет, але точно не знав, що саме віднайшов. Тож, допомогли з’ясувати друзі. Звісно ж, визначили й ціну, за якою можна продати. "Якби без дірок, то за 4000 або 5000 віддали б", – значиться в одному з коментарів. "Ні, знахідка тягне на всі сто тисяч", – заперечує інший.

Цю знахідку шукачів скарбів, ймовірно, купить якийсь з музеїв, можливо на Черкащині, щоб поповнити свою експозицію.

До слова, Шрамівка має свою багату історію, що охоплює період від шістнадцятого століття, зокрема, є на карті Боплана, тільки з іншою назвою – Жванчик. Селище у 1648 році було зруйноване, а за десять років відновлено полковником Шрамком. По сусідству з хутором Шрамка, на правому березі річки Чумгак, у 1660 році народився Павло Полуботок, наказний гетьман України. Через Шрамівку тричі проїздив Тарас Шевченко.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах презентували особливу археологічну експозицію.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут