додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На Черкащині сформують спроможну мережу медзакладів: що це таке та як працюватимуть...

На Черкащині сформують спроможну мережу медзакладів: що це таке та як працюватимуть лікарні? (ВІДЕО)

0
лікар медицина
vz.kiev.ua

Замість звичних медзакладів – спроможна мережа. Це один із етапів медичної реформи в Україні. Тепер у областях країни, зокрема і Черкаської, функціонуватимуть загальні, кластерні та надкластерні типи медзакладів. Повідомляє власкор ВІККА

лікар медицина
vz.kiev.ua

“Саме до спроможної мережі лікарень першочергово будуть спрямовані відповідні ресурси, які зможуть забезпечити як відновлення медичної системи, так і її подальший розвиток”, – розповідає голова Черкаської ОВА.

У загальних лікарнях планують лікувати найпростіші хвороби, вони розміщуватимуться якомога ближче до пацієнтів. Із складнішими випадками хворі звертатимуться до кластерних та надкластерних закладів. Протягом трьох місяців черкаські владці визначали, які саме лікарні ввійдуть до цієї спроможної мережі.

YouTube video player

При поданні загальних лікарень області в загальні враховувались показники кількості населення, враховувався стан наших доріг, враховувались фахівці, які є в даній лікарні, які є, чи будуть. Перш за все спроможність — це доступність, якість і безкоштовність для пацієнтів”, – зазначає керівниця Черкаського обласного управління охорони здоров’я Антоніна Уманець.

За цією реформою кожна область є госпітальним округом. Він в свою чергу складається з окремих районів – кластерів. На території кожного з них розміщуватимуться загальні та кластерні медзаклади, до яких і зможуть звертатися пацієнти. На Черкащині визначили 13 загальних медзакладів.

Ігор Табурець пояснює: “7 кластерних закладів. Кластери зорієнтовані більше на кожен район. Там ми передбачаємо об’єднання 9 закладів в 3 заклади. Тут передбачається лікування найбільш поширених захворювань відповідних медичних станів саме на території госпітального кластеру”.

Крім цього у плані спроможної мережі області виділили 2 надкластерних закладів та 6-7 таких центрів з надання спеціалізованої допомоги. Голова ж ОВА заспокоює: заклади, які не потрапили до загальної спроможної мережі, закриватися не будуть. Але питання їхнього розвитку буде покладено на їх власників.

“У процесі їхнього подальшого розвитку, задля їхнього розвитку, відповідальність буде покладено не на Міністерство охорони здоров’я, а більше на самі територіальні громади. Тобто на керівництво цих територіальних громад”, – додає Ігор Табурець.

Після визначення проекту владцями, впродовж двох місяців міністерство проводитиме консультації. За їх результатами буде затверджено остаточну спроможну мережу закладів охорони здоров’я області.

Читайте також:

Для увічнення пам’яті воїнів полку «Азов», серед яких були й черкасці, сквер «Митницький» перейменують на честь Героїв Азову. Таке рішення ухвалили на засіданні топонімічної комісії Черкаської міської ради.

Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:

Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua

Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news

Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA

Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv

Підтримайте донатами: А-банк 5375235110071785

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version