На Черкащині продовжують приватизувати держоб’єкти

На Черкащині з 2020 року триває передача державних об’єктів у приватну власність. Інвестувати у державне підприємство може пересічний українець. Про шляхи приватизації та про ситуацію з продажем державних об’єктів на Черкащині розповів начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Вадим Курило та директор Департаменту інфраструктури та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Чубань.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

У державі донедавна було більше 3,5 тисяч державних підприємств. У розвинених країнах, таких як США, є не більше 10. Після проведення аудиту у Фонді держмайна вирішили, що половину підприємств можна ліквідувати, частину передати в управління. А третину підприємств, які мають шанси розвиватися при залученні інвестицій та нового менеджменту, можна приватизувати.

«Кожен українець може стати інвестором. Він може взяти участь у приватизаційних процесах. Тому основна мета Фонду держмайна – створити такі умови, щоб кожен пересічний українець отримав достатньо прості механізми використання майна для забезпечення своїх цілей. Ми не продаємо майно. Ми продаємо мету людям, які мріють створити власний бізнес, але не мають фундаменту, на якому його можна збудувати. Тому ми надаємо можливість пересічним українцям будь-яких верств населення з будь-якої локації мати можливість використовувати державне майно з метою прибутку для себе і розвитку нашої держави», – каже Вадим Курило.

Для того, щоб приватизувати державний об’єкт, потрібно зробити кілька кроків:

  1. Ознайомитися з переліком об’єктів на сайті
  2. Зареєструватися на будь-якому майданчику Prozorro Продажі. Це електронна система аукціонів, де є більше 40 майданчиків продажів.
  3. Подати заявку на участь в аукціоні. Фахівці майданчику допоможуть оформити всі документи.
  4. Завантажити всі відповідні документи.
  5. Взяти участь в аукціоні.
  6. Після закінчення аукціону переможець проходить перевірку всього пакету документів. До цього співробітники Фонду держмайна не знають, хто приймав участь, адже інформація конфіденційна.
  7. Після цього підписується протокол аукціону і договір купівлі-продажу. Переможець оплачує об’єкт і до нього переходить право власності.

Завдяки цьому механізмові обсяг надходження до бюджету зріс майже в шість разів з 2019 по 2020 рік. У 2019 році було пів мільярда гривень, то у 2020 налічувалося три мільярди гривень. Також зросла середня кількість учасників і ціна на аукціонах. Об’єкти продаються за ринковою вартістю. Є випадки, коли вартість за об’єкт зростає у десятки разів.

На Черкащині за 2019 рік до бюджету України завдяки приватизації об’єктів надійшло 15 млн. грн. У 2020 році – на 9 млн. грн. більше.

«По Черкаській області встановлений план надходжень до бюджету на 2021 рік – 100 мільйонів гривень. Вже зараз можу сказати, що ми наблизилися до виконання цього плану, але об’єкти ще залишилися. По Черкащині ми покажемо досить високий результат», – каже Вадим Курило.

Паралельно в області триває процес передачі в комунальну власність об’єктів позастатутного майна. Це майно, яке не увійшло до переліку приватизації: житлові, інженерні споруди, споруди цивільного захисту. Наразі ці об’єкти передають на баланс територіальних громад безкоштовно.

«Ми ґрунтовно співпрацюємо з регіональним фондом держмайна. Всі запити фонду ми опрацьовуємо і спільно вирішуємо. Тому проблем з питанням приватизації у нас немає. Разом з Фондом ми співпрацюємо з територіальними громадами, районними адміністраціями. Контролюємо, щоб державне майно використовувалося якісно та ефективно», – каже Сергій Чубань.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині судили голову сільради, який незаконно торгував землею.

 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут