На Черкащині під охорону взяли … підсніжники (ВІДЕО)

Більше 60 гектарів Холодного Яру вкрилися білим «килимом» із підсніжників. Холодноярські плантації підсніжника складчастого – унікальні. Ця рослина притаманна гірським системам. Черкащина ж має єдину в світі рівнинну популяцію, інформують журналісти vikka.ua.

Цього року, як і торік, помилуватися першими весняними квітами не вийде. Через воєнний стан, відвідувати ліси заборонено. Любителів підсніжників зустрічають огороджувальні знаки та попереджувальні щити.

БОГДАН ЛЕГОНЯК, заступник директора Національного природного парку «Холодний яр»:

Людей особливо на вихідні дуже багато. Є скандальні моменти. Попереджаємо людей просимо

Підсніжник складчастий в Україні можна побачити у горах Криму та в Холодному Яру. Але холоднооярські підсніжники відрізняються від кримських. Черкащину називають територією, де підсніжники розвиваються.

ОЛЬГА ГАЛУШКО, співробітниця Національного природного парку «Холодний Яр»:

Наші більші. І пелюстка більша і ширша. У нас є багато мутаційних форм. Є карлики є гіганти. У нас є дуже різні види мутацій.

Всі локації підсніжника складчастого поки що не виявили. Працівники природного парку з нетерпінням очікують, коли запрацює науковий відділ. Тоді можна буде дослідити всю територію парку. І з точністю сказати, яку територію яру займає підсніжник. Поки що ж, локації з ним охороняють працівники Національної поліції, екоінспекції та лісівники.

Також працівники Національного природного парку закликають туристичні компанії скасувати поїздки до Холодного Яру, адже, поки триває війна, відвідувачів до лісу не пустять.

Дивіться також:

Теж помаранчево-чорні: «Черкаські Мавпи» взяли під опіку золотоголових тамаринів (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net