На Черкащині перевіряють бомбосховища у школах (ВІДЕО)

На Черкащині перевіряють школи. Комісії звертають увагу на наявність укриттів, їхній стан та забезпечення. Щоб із першого вересня школа могла відчинити свої двері для учнів, потрібно відповідати низці безпекових вимог. Повідомляє власкор ВІККА.

Щоб із першого вересня діти могли сісти за парти, заклад має відповідати оновленим вимогам безпеки. Має бути система оповіщення, розмітка маршрутів евакуації, запаси води та медикаментів. Та найголовніше – укриття, яке відповідає методичним рекомендаціям.

ОЛЕКСАНДР ОДНОКОЗ, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ ДСНС:

 «Це наявність двох виходів із приміщення, наявність місць для сидіння, лежання. Наявність первинних засобів пожежогасіння. Питної води, медикаментів, шанцевого інструменту».

Близько 40 відсотків шкіл у Черкаській області не мають навіть примітивних укриттів. У таких ситуаціях розглядатимуть два основні варіанти організації навчання.

ІГОР ТАБУРЕЦЬ, КЕРІВНИК ЧЕРКАСЬКОЇ ОВА:

«Спільне навчання у сусідніх навчальних закладах або розглядається також навчання онлайн. В обов’язковому порядку ці заклади теж будуть перевірені. Якщо в сусідніх будуть бомбосховища, ми матимемо змогу і в таких навчальних закладах відкривати перше вересня».

Із 35 шкіл у місті Черкаси 23 обладнані бомбосховищами, повідомляє міський голова. Працює комісія, яка вивчає безпекову ситуацію у кожному закладі. Зважатимуть також на кількість учнів, охочих приходити у шкільні приміщення. Можливе також позмінне навчання.

АНАТОЛІЙ БОНДАРЕНКО, МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЧЕРКАС:

 «Це питання розглядається, ми робимо щоб це було зручно для батьків, вчителів і дітей. Ми вивчаємо питання також зміни режиму, можливо це буде в дві зміни, можливо буде по-іншому».

Нові шляхи організації освітнього процесу будуть вироблятися поступово. Говорить керівниця черкаської школи. Та найскладніше – налаштуватися психологічно на роботу в надзвичайних умовах.

ІРИНА ТОПЧІЙ, ДИРЕКТОРКА ЧЕРКАСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ:

 «Переконати частину батьків, що їхні діти будуть навчатись дистанційно. А тим, хто відпускатиме дітей у школу, переконати, що ми гарантуємо їхню безпеку. Налаштувати дітей на те, що їм треба переривати урок і іти в сховище і там знаходитися добре, якщо недовгий час. А якщо дві години, три години. Подумати, чим будемо там із ними займатись».

Читайте також: Мер Черкас просить перерахувати гроші на автомобіль (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x