На Черкащині лісівники створюють мінералізовані смуги (Фото)

У Корсунь-Шевченківському лісгоспі активно здійснюють протипожежні заходи. Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги.

Про це інформують у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Смуги створюють механізованим способом: за допомогою трактора з навісним інвентарем проводиться оранка ґрунту на певну ширину. Під час загоряння лісової підстилки така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки. Найчастіше мінсмуги облаштовують на території захисних насаджень, вздовж автомобільних доріг, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо рекреаційних зон, а також поблизу населених пунктів.

Від початку 2021 року в Корсунь-Шевченківському лісгоспі було створено понад 160 кілометрів нових мінералізованих смуг, із них 48 кілометрів у місцях, де ліс межує з населеними пунктами. Окрім того, лісівники постійно проводять догляд за вже існуючими мінсмугами.

«Щоб знизити ризик виникнення пожеж, в лісі корсунь-шевченківськими лісівниками здійснюється ряд профілактичних заходів – це встановлення наглядної агітації, роз’яснювальні бесіди з населенням, патрулювання лісових масивів. Особливу увагу ми звертаємо на створення мінсмуг поблизу населених пунктів, аби знизити ризики можливих загорянь домоволодінь, що розташовані поблизу лісу», – говорить директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Руськополянському лісництві облаштували місця для забору води на випадок пожеж.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут