На Черкащині через орендарів насувається екологічне лихо

Жителі Єлизаветки написали лист-звернення до очільників Черкаської області та Катеринопільського району. Просять зупинити екологічне лихо, що насувається на село через орендарів місцевих ставків, інформують "Вісті Черкащини".

Минулого 2015 року орендарі водних угідь розпоряджалися ними, як хотіли. Спустивши воду в квітні, набрали тільки в кінці червня ("Тихий") та жовтні ("Центральний"). Через це ставок "Центральний" майже повністю обріс очеретом, бур’янами та верболозом, висохла річечка, обміліли криниці, зникла вода для поливу городини, висохли луки, де селяни пасли худобу. Дітям не було де купатися, а лебедям, де оселитися. Рибу дозволяли ловити тільки "першим особам району".

Мешканці села підозрюють, що орендарі ставків планують перепрофілюватися з розведення риби (товстолобиків з коропами) на вирощування малька, а тому їм потрібна мілка і тепла вода. Тож цього літа знов слід чекати на замулені сінокоси та напівпорожні криниці. Люди переконані, що для подібних дій в орендарів немає жодних ані юридичних, ані моральних прав. Лист підписали 104 особи.

Нагадаємо, що в Єлизаветці в цьому році було зареєстровано 360 виборців, а це – майже третина дорослого населення! Вони запевняють, що в разі, якщо до їх звернення не прислухаються, звернуться до правоохоронних органів.

Сільський староста Єлизаветки – Світлана Михайлець каже, що проблеми селян не надумані.

– Люди дійсно потерпають від дій орендарів місцевих водоймищ, про що й свідчать зібрані підписи.

– Насправді все це вигадки однієї людини, що дуже любить писати "твори", – стверджує ще одна жителька села. Прізвище не називає. – Діти в ставках вже давно не купаються, лебедів там теж сто років не було, рибу ловити ніхто не забороняє, ставок "Тихий" на днях почали готувати до запуску води, а на "Центральному" стоїть лід.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах дніпровська затока потерпає від мулу та стічних вод.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут