На Черкащині через 80 років перепоховали жертв НКВС

У селі Шрамківка, що на Драбівщині, на місцевому цвинтарі перепоховали рештки дев’яти людей. Серед них були військові Радянської армії, цивільні, і зокрема жінка. На думку науковців, це могли бути жертви радянських каральних органів. Про це повідомили в Українському інституті національної пам’яті.

пошуковці викопали рештки
фото Владислав Куценко та МПЦ “Доля”

Поховання, виявлені пошуковцями, датуються вереснем 1941 року. Загиблі мали відношення до 26-ої армії Південно-Західного фронту.

«За свідченнями місцевих жителів, серед загиблих мала бути й вчителька німецької мови зі Шрамківки. Нажаль, більшість поховань були зруйновані мародерами, при цьому з них щезли практично всі особисті речі, елементи одягу та навіть велика кількість кісток, які б дали змогу визначити стать загиблих чи приналежність до військових чи цивільного населення. Однак, певна закономірність у розташуванні могил наштовхує на думку, що десь в архівах існує не тільки список розстріляних, а й схема розташування поховань. Є дуже велика ймовірність того, що з часом особи загиблих буде ідентифіковано”, – розповів Олександр Назаров, завідувач сектору археології та охорони культурної спадщини Державного історико-культурного заповіднику “Трипільська культура”, чиї фахівці брали участь у пошуках та ексгумації, передає сайт «Рідна Черкащина».

священник на цвинтарі
фото Владислав Куценко та ПМЦ “Доля”

За словами Олександра Назарова, Черкащина за кількістю жертв діяльності катів НКВС посідає третє місце в Україні. І при цьому тема ця й досі лишається поза полем зору більшості дослідників.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net