На черкащан чекають вихідні з ідеальною літньою погодою

Вже тиждень в атмосферній циркуляції над Європою домінує антициклональне баричне поле з центром над Балтикою. На підвищеному температурному фоні утримується суттєвий дефіцит опадів, що посилює ґрунтову засуху та ускладнює ситуацію з горимістю в екосистемах області.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.

Так, запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту на більшості площ під всіма культурами практично вичерпані. За візуальним визначенням, стан зволоження верхнього шару ґрунту оцінюється як сухий. Але тривалі рясні роси в нічні та ранкові години підтримували життєдіяльність рослин. Агрометеорологічні умови підготовки площ під сівбу озимого ріпаку, оптимальні строки якої припадають на період 10-25 серпня, не сприятливі.

Зараз на Черкащині надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки. Тому не слід спалювати пожнивні рештки та стерню після збирання врожаю. Варто відмітити, що із 8 серпня на Черкащині розпочинається сезон полювання на пернату дичину, відповідно ризик виникнення пожеж збільшується. Мисливцям варто утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.

За прогнозом, у вихідні в атмосфері над Україною збережеться антициклональний характер циркуляції повітряних мас, тому буде сонячно та сухо з температурами вночі 13-18º, вдень 26-31º.

На новому тижні погода дещо зміниться. Активізуються атмосферні фронти, збільшиться хмарність. Із північними вітрами до нас почне поступати більш прохолодне повітря, що поступово знизить денну температуру до 22-27º. В окремі дні місцями пройдуть грозові дощі. Температурний фон знову відповідатиме нормі на цей час.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині продовжують підпалювати поля.

 

 

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут