У вихідні голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко відвідав Канів, щоб перевірити готовність об'єктів до шевченківських днів (18-22 травня). Про це Ткаченко повідомив на прес-конференції.
Він нагадав, що свого часу на ці об'єкти було спрямовано близько 30 млн грн, тож фінансова інспекція має провести перевірку використання цих коштів.
Водночас на рахунку спецфонду лишилося близько 5 млн грн коштів Міністерства культури, тому обласна влада зараз обдумує, як доцільніше використати ці кошти.
На думку Ткаченка, в реконструйованому Шевченківському заповіднику "немає душі". Такого висновку він дійшов, поспілкувавшись із митцями та громадкістю. Натомість на ескізах, над якими свого часу працював відомий архітектор Василь Кричевський, музей був "теплим".
– Там є теплота, є українські традиції. Я візьму ці роботи в кольоровому вигляді і хочу показати їх міністру культури. Зараз же там темно, сіра плитка, холод відчувається… Крім того, в музеї Шевченка немає логістики. Людина заходить і не знаю, куди їй іти, – розповів про проблеми Юрій Олегович.
За його словами, зараз Науково-методична рада Шевченківського заповідника визначає фахівця, який би до 18 травня зайнявся експозицією. На думку Ткаченка, за цей короткий термін її можна було би привести у відповідність до задуму Василя Кричевського.
Також голова ОДА зазначив, що спілкувався з відомим архітектором Анатолієм Гайдамакою, та хотів би, щоб науково-методична рада довірила "оживлення" музею саме йому.
Що стосуєтсья 5 млн грн, що лишилися на рахунку, то їх Юрій Ткаченко хоче витратити на ряд об'єктів:
– Я б хотів, щоб кошти, які залишися були спрямовані на оновлення фасадної дошки музею Шевченка, реконструкцію вхідної групи, самої експозиції, ремонт даху і гідроізоляцію фундаменту. Крім того, є кредиторська заборгованість із реконструкції обласного драмтеатру імені Шевченка, реконструкції нижнього парку в Каневі, парку, прилеглого до маєтку Енгельгардта, та оновленню експозиції Шевченка в Будищі Звенигородського району, реконструкції та оновленню експозиції Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка", капітальному ремонту фондосховища в Шевченковому, благоустрою території і капітальному ремонту котельні заповідника, – зазначив Юрій Олегович.