НовиниЧеркащинаМобілізація в Україні: що буде з тими, хто ігнорує...

Мобілізація в Україні: що буде з тими, хто ігнорує повістки

-

- Advertisment -

У серпні Верховна Рада підтримала продовження загальної мобілізації до 21 листопада. Якщо при отриманні повістки людина не з’явилася у військкомат чи територіальний центр комплектування соціальної підтримки (ТЦК), це можна вважати порушенням правил мобілізації. Про це розповідає сайт Internetua

Про це зазначається в Кодексі України про адміністративне правопорушення.

В Україні продовжується друга хвиля мобілізації. Вона передбачає призов резервістів, які не потрапили до першої хвилі мобілізації, та військовослужбовців, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Однак “хвилі мобілізації” – це умовний поділ, який позначає, хто зараз перебуває у пріоритеті на призов.

Тобто мобілізувати можуть усіх військовозобов’язаних, але пріоритет надається людям з бойовим досвідом.

Види повісток, які можуть видавати

  • Повістка для уточнення даних – їх вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.
  • Повістка на проходження військово-лікарської комісії – ця повістка зобов’язує пройти медичне обстеження.
  • Мобілізаційне розпорядження – вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнали придатним до служби.
  • Повістка-призов на строкову службу – передбачає призов на строкову службу в армії. Однак, через загальну мобілізацію, в цьому році весняний і осінній призов скасували.

Хто видає повістки

Виписувати повістку повинні співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або ж представники органів місцевого самоврядування та внутрішніх справ. Потрібно мати на увазі, що поліція та представники тероборони таких повноважень не мають.

Де видаються повістки

Спеціальних вимог щодо місця вручення повісток Закон України не передбачає. Тобто її видати можуть навіть у громадському місці. Проте виписуватися повістки повинні на конкретну особу саме в центрі комплектування. Ситуацію, коли вас зупинили на вулиці та на місці вписали ваше ім’я в завчасно проштампований бланк, можна вважати підробкою документів.

Відповідальність за неявку до військкомату

У разі, якщо особа, зазначена у повістці, не з’явилася до ТЦК і СП, передбачається таке покарання:

  • Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України (https://ips.ligazakon.net/document/Z970308?an=2), за неприбуття за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3 400−5 100 грн з подальшим доставленням особи до ТЦК.
  • Згідно зі ст. 336 Кримінального кодексу України (https://ips.ligazakon.net/document/view/T012341?an=911185&ed=2015_07_15) у випадку подальшого ухилення військовозобов’язаним від виконання мобілізаційного розпорядження про направлення на проходження військової служби (зокрема після проходження медкомісії) — особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Працівники яких професій можуть отримати відстрочку від мобілізації

Верховна Рада планує внести зміни в порядок бронування військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно тексту документу, можуть бути заброньовані військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб армії;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими КМУ.
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Жителя Золотоніського району оштрафували за підпал сухої трави

На Золотоніщині чоловік сплатить штраф через підпал сухої трави. Про це повідомляє Управління ДСНС у Черкаській області.  Під час профілактичного...

Студенти черкаського вишу здобули нагороди чемпіонату Європи з єдиноборств

Випускники та студенти ННІ фізичної культури, спорту і здоровʼя взяли участь у чемпіонаті Європи зі змішаних єдиноборств (ММА). Повідомляють...

Цікаве:

Як розвиток військових технологій в Україні допоможе перемогти агресора

Сергій Токарєв розповів, чому потрібно швидко розвивати Military Tech...

Який смартфон вибрати у 2024 році

Який смартфон вибрати у 2024 році Шукаєте ідеальний iPhone? Ми...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x