Міфічні, історичні та подвійні: черкащани називають своїх дітей оригінальними іменами

Азіза, Жасміна, Есміральда, Арей, Едвін та Єлiсей. Цілком можливо, що через 6 років у першому класі однієї з черкаських шкіл зберуться учні саме з такими іменами. Наразі дітей модно називати, як історичних, міфічних та біблiйських героїв. Вони і звучать красиво, і підкреслюють унікальність кожної дитини. Черкащани, що народили дітей у 2017 році, не залишилися осторонь сучасних тенденцій та розповіли, як обирали імена своїм малюкам. Подробиці у матеріалі сайту vikka.ua.

Найпоширенішими іменами серед найменших черкащаночок стали Анна, Софія, Анастасія, Валерія, Злата, Єва, Єлизавета, Марія, Поліна, Крістіна (Христина), Кіра, Мілана, Каріна, Дарина (Дар’я), Аріна, Соломія, Аліса. Найбільш популярними іменами хлопчиків на Черкащині у 2017 році стали: Артем, Андрій, Давид, Іван, Ілля, Макар, Максим, Назар, Олександр, Ярослав, Тимофій, Матвій, Даніїл, Владислав, Богдан, Данило, Марк, Дмитро. Про це інформує Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області.

У мейнстрім модних імен потрапила і родина черкаського мера Анатолія Бондаренка. У 2017 році в його родині з'вився син Макар.

Facebook / Валерія Бондаренко

Серед найбільш незвичних дівочих імен, що з’явилися торiк на Черкащині, Азіз, Божена, Габрієла, Джудія, Дорофея, Маріка, Мішель, Хатіджа, Орина, Тіні, Амалія, Евеліна, Леонора, Сара, Дорофея, Земфіра, Азіза, Лусіне, Лейла, Славяна, Евсенія, Еріка, Есміральда, Мія, Милослава, Рузана, Жасміна, Аполінарія, Ася, Каталея, Саміра, Мадлен, Аіша, Анджеліна, Раміна.

А такими неординарними іменами в області називали хлопчиків: Гордєй, Емір, Ерік, Єлисей, Ігнат, Ніхат, Самуїл, Тесей, Кай, Адам, Арман, Крістіан, Аскольд, Равін, Едвін, Орест, Ренат Фелікс, Самір, Яремій, Ібрахім, Клим, Топрак, Агат, Едріан, Арей, Бореслав, Асьхаб, Фаді, Еміф, Джонатан, Ертугру.

Для дівчаток також вибирали подвійні імена Дея-Марія, Габріель-Ламія , Анна-Мілена, Ануш-Хан, Хавла-Маліка.

Черкащани, що стали батьками у 2017 році, розповіли сайту, як обирали імена для своїх дітей.

"Ми назвали сина Ростислав. Хотілося якесь ім’я із староруських, слов’янських. Також розглядали імена Святослав та В’ячеслав. Зважували довго – декілька місяців. Ростислав схоже на моє ім’я, тож зупинилися на ньому", – зазначає черкаський мандрівник Радомир Попов.

Орієнтувався на історичні імена і черкащанин Євген Попович, вiн назвав сина Святославом.

"Назвали, як князя Святослава. Це моя ідея. Ще були такі варіанти, як Дмитро, Максим. Якби народилася дівчинка, то називала б дружина. До речі, ми не дуже турбувалися, як ім’я сина буде звучати з ім’ям по батькові, адже у наш час все частіше ним не користуються", – розповідає черкащанин Євген Попович.

Журналістка Олена Флоренська зазначає, що не була прихильником називати дитину на чиюсь честь.

"Чоловік хотів, щоб назвали доньку Машею. Було два варіанти: Маша або Віра. Останнє мені не дуже подобалось, тож у нашій родині з’явилася Маша", – поділилася мама.

Черкащанка Анастасія Калашник шукала своїй доньці ім’я серед староукраїнських і називати дитину нікому не довірила.

"Були варіанти назвати Христиною або Харитиною. Та я зупинилася на імені Меланія. Мені воно сподобалося по звучанню. Навіть не читала його тлумачення", – розповіла черкащанка.

expres.ua

Лікарі зазначають, що найчастіше імена дітям дають не одразу після народження, а через деякий час. Головний лікар КЗ "Черкаський міський пологовий будинок "Центр матері та дитини" ЧМР Володимир Зеленько зазначає, що колись у підпорядкованій йому лікарні було проведене опитування мам. Майже ніхто з них упродовж трьох днів, поки вони перебували в пологовому будинку після народження дитини, не визначився з ім’ям.

Психологи, у свою чергу, підкреслюють що протягом свого життя жодне слово людина не чує частіше, ніж власне ім'я. Фахівці радять батькам обирати кілька варіантів імен для майбутнього малюка. Адже, поглянувши на новонародженого, тато й мама можуть зрозуміти, що йому не підходить ім'я, яке їм здавалося найкращим. До того ж фахівці застерігають від називання дитини іменами родичів, знайомих або на честь бабусь (дідусів). Принаймні психогенеалогія, що працює із родинною спадщиною, не радить цього робити. Слід бути обережними і з надто екзотичними іменами. Вони будуть привертати до дитини багато уваги і не завжди позитивно сприйматися.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанин заради доньок-трійнят переїхав на Кіпр.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net