додому Новини Мандри як стиль життя: черкащанин побував у 40 країнах світу (ФОТО, ВІДЕО)

Мандри як стиль життя: черкащанин побував у 40 країнах світу (ФОТО, ВІДЕО)

0

Айсберги в Ісландії, фіорди в Норвегії, піраміди майя в Мексиці та джунглі в Белізі. Це лише короткий перелік місць, які за останні роки побачив Віталій Душка. Побувати у сорока країнах світу йому вдалося завдяки поєднанню роботи та мандрів. Про життя у подорожах, екстремальні пригоди та нові відкриття з черкащанином спілкувався сайт vikka.ua.

"Мої мандри почалися із роботи на круїзних лайнерах, що належали американським компаніям. Взимку ми ходили по Карибському басейну (Колумбія, Панама, Мексика, Ямайка). А влітку це було Середземне море. Так побував у Європі практично скрізь, де є вода. Така робота – хороший варіант для молоді та тих, хто любить постійно перебувати в русі", – розповідає черкащанин.

США

Змінивши п’ять кораблів, Віталій загалом пробув у морі два роки.

"Кілька разів звільнявся, бо було важко, адже доводиться працювати без вихідних щонайменше півроку. Якщо пощастить із посадою (я працював бар-офіціантом), то є чимало вільного часу, щоб побачити країни, де зупиняється лайнер. Зокрема я їздив як супровідник у безкоштовні екскурсії з пасажирами. Це були такі шикарні місця, як піраміди майя в Мексиці, джунглі в Белізі, водоспади на Ямайці та в Норвегії. Вдалося побачити норвезькі фіорди – поки що найкрасивіше місце, де побував. А ще запам’яталося унікальне термальне озеро Голуба лагуна в Ісландії", – зазначає мандрівник.

Нью-Йорк та Лондон

Норвегія

Одна із таких вилазок на берег хлопцю запам’яталася чи не найекстремальнішим випадком за всі роки мандрів.

"В одному із панамських міст прямо посеред білого дня на очах у людей на мене напали місцеві та почали душити. Зрештою один із них ножем відрізав мою сумку. Так я втратив усе, що було у сумці – фотоапарат, телефон. З корабля зверталися до поліції, але там сказали, що я ще легко відбувся, адже то була територія банд. Таке явище для Центральної та Південної Америки досить поширене", – пригадує Віталій.

Гаїті

Ямайка

Ще черкащанин тричі їздив у Фінляндію. Така робота на свіжому повітрі йому до душі, тож хлопець планує чергову поїздку.

"Уперше поїхав до Фінляндії у перервах між роботою на круїзних лайнерах. За Полярним колом у Лапландії ми збирали чорницю та брусницю. Там дуже гарно і красиво. Потім ще двічі їздив на полунично-малинову ферму. Якщо гарно працюєш, можна заробляти до 80 євро в день. Такий сезонний підробіток підійде студентам та тим, хто віддає перевагу праці на природі", – розповідає Віталій.

Був у нього експеримент і з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Дубай, хоч і популярний сьогодні напрямок для заробітку, але підходить далеко не всім.

Пустеля в Дубаї

"Працював продавцем-консультантом у брендовому американському магазині. Починаючи з квітня, там дуже спекотно, а ще на вулицях шалений трафік та постійне будівництво. Я звик до тиші, спокою та природи, тож витримав там тільки чотири місяці. Перевагою Дубаю є його безпечність, хоча на пляжі у мене таки викрали рюкзак із речами. На щастя, поліція допомогла дістатися додому", – пригадує Віталій.

Останнім часом черкащанин працює в сонячній Флориді. Там вже має досвід роботи в готелях та ресторанах.

США

Віталій зізнається: така постійна зміна сфер діяльності на різних континентах для нього стала вже за звичку. Більше того, йому вже важко всидіти на одному місці.

"Подорожі – це найкраща книга, яку ти можеш прочитати. Вона є і духовним вчителем – розвиває свідомість, робить сприйняття життя набагато яснішим та вчить помічати красу довкола. Так, до прикладу, після двох місяців в Індії по-новому починаєш цінувати Україну. Наші вулиці бачиш набагато чистішими, а дороги стають рівнішими", – зауважує черкащанин.

А ще Індія запам’яталася Віталію своїми потягами і поїздкою до лікарні.

"Мав дістатися з Гоа в Делі, але місць у потязі не було. Одна японка, у якої знайомий працював на вокзалі, допомогла – мені виписали якийсь квиток і посадили у крейзі-потяг. Я спав просто на проході. Так проїхав майже усю Індію за 5 доларів. Там, до речі, багато людей так їхало, навіть бачив дівчину з немовлям. На цьому мої пригоди не закінчилися і біля міста Рішикеш, стрибаючи у річку, я розпоров ступню. Це було біля ашраму Ошо, і монах відвіз мене на мотоциклі в лікарню, де мені зашили ногу. Було неприємно, коли анестезію кололи прямо у відкриту рану, але лікарі там хороші", – розповідає мандрівник.

Індія

Зовсім нещодавно черкащанин повернувся із Непалу. 16 днів він досліджував Гімалаї.

"Це була, мабуть, найкрасивіша поїздка. Спочатку це були неймовірно красиві озера Гокіо – найвища система прісних озер у світі. Потім ми переходили найбільший в Гімалаях льодовик Нгзомпа, а за ним був перевал Чола. І закінчилося це все базовим табором Евересту. Там спілкувалися з людьми, які вперше піднімаються на Еверест і які там були по 20 разів. Найвищу вершину в системі Гімалаїв, яку ми підкорили, була гора Кала-Патхар висотою понад п’ять з половиною тисяч метрів. Із неї відкрився просто неймовірний вид на хребет Евересту. Він був просто як на долоні", – пригадує Віталій.

Наразі у планах мандрівника розвідка на тих континентах, де ще не вдалося побувати, – Австралії та Антарктиді. А ще Віталій хоче побачити гори Швейцарії та озера Італії.

Усім тим, хто лише збирається у мандри, черкащанин радить насамперед подбати про безпеку.

"Всі поради можна звести до однієї – бути свідомим, завжди розуміти, що відбувається з тобою та піклуватися про свою безпеку. Потрібно відпустити страхи, побільше довіряти життю, тоді відкриватимуться нові можливості і нові місця. Як нам говорили на лайнерах, relax and enjoy (розслабтеся та насолоджуйтеся)", – додає Віталій Душка.

Непал. Усі світлини надано героєм публікації

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський мандрівник відлякував ведмедя вогнем та допомагав пораненим.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version