Майже місяць не виходить на зв’язок: що відомо про пошуки зниклого на Канівщині ветерана АТО

Зниклий Анатолій Ганненко

28 грудня 2020 року у селі Бобриця Черкаської області зник ветеран Анатолій Ганненко. До поліції із заявою про зникнення 1 січня 2021 року звернулася його колишня дружина Людмила.

Приблизно о 18:30 28 грудня його бачили в кафе, де він відпочивав у компанії. На камерах відеоспостереження зафіксовано, як він виходить в цей час із закладу сам та не повертається. У поліції говорять, що його бачили також 29 та 31 грудня у Каневі.

Побратими Анатолія Ганненка, місцеві волонтери і ветерани з другого січня розгорнули справжню пошукову операцію. Журналісти Watchers вирішили поїхати на місце подій і поспілкуватися з місцевою громадою, поліцією та активістами, залученими до пошуків ветерана. Про що кореспондентам нам вдалося дізнатися – далі у репортажі.

Ветеран АТО/ООС Олександр Рябошлик зустрів журналістів Watchers у Каневі — за 12 км від села Бобриця. Фото Герман Крігер

Пошуки зниклого ветерана проводять майже як військову операцію

Ветеран АТО/ООС Олександр Рябошлик – один з учасників пошуку Ганненка. Він зустрів журналістів Watchers у Каневі – за 12 км від села Бобриця. Це був уже 15-й день зникнення Ганненка. Олександр розповів, що сам приєднався до пошуків пізніше, але інші побратими, товариші Анатолія, забили на сполох відразу після того, як дружина зниклого звернулася в поліцію.

Олександр Рябошлик разом з іншими побратимами координують пошуки. Фото Герман Крігер

Олександр відразу ділиться новинами:

«31 грудня його бачив у Каневі його знайомий. Каже, був за кермом, коли побачив Анатолія, він ішов з якимось товаришем».

Пізніше поліція розповість, що ще один чоловік бачив зниклого і 29 грудня — на наступний день після зникнення.

Магазин, біля якого бачили Анатолія у Каневі. Фото Герман Крігер

Та поки цієї інформації не було, поліція та волонтери зосередили пошуки навколо місця, де Анатолій відпочивав перед зникненням – місцеве бобрицьке кафе. Там компанія, в якій був і Анатолій Ганненко, відпочивала 28 грудня. Рухаємося разом з Олександром туди.

Кафе, в якому відпочивав Анатолій Ганненко, розташоване біля канівської дороги. Фото Герман Крігер

Кафе розташовується на краю села. Далі з одного боку обрив та річка, з іншого – поле та дорога на Канів. Відомо, що камери відеоспостереження зафіксували, як о 18-23 Ганненко вийшов із закладу і повернув ліворуч, саме в напрямку, протилежному від села. Телефон залишив у кафе – його пізніше передали до поліції.

Після зникнення Анатолія, у його рідних та друзів була інформація, що в кафе він мав з кимось конфлікт, і навіть сталася сутичка.

Друзі Анатолія не пов’язують його зникнення з імовірною сутичкою в кафе. Фото Герман Крігер

Олександр говорить, що цю інформацію перевіряли ретельно – зі слів присутніх вона не підтвердилася.

«Бійки там не було. Ми приїхали і по-людськи поспілкувалися з тими, хто там був. Нам люди дуже клятвенно казали, що ніхто нікого не бив. Побратими є побратими, ми б дізналися, якби щось таке було», – впевнено говорить Олександр, спрямовуючи авто по бездоріжжю до берега Дніпра.

«Тут водолази дослідили кожен метр дна», — показує він на воду.

На Дніпрі працювали кілька водолазів. Фото Герман Крігер

«Коли ГЕС вмикається, тяга води змінюється, тому досліджували ретельно, кілька разів. Але вода чиста, прозора, видно до 7 метрів. Тут квадрокоптерами скрізь літали й дно видно», – додає Олександр Рябошлик.

Сліди взуття шукачів на березі Дніпра. Фото Герман Крігер

Пошукову операцію, за його словами, проводили прикордонники та розвідники. Територію поділили на квадрати, у кожної групи був свій.

«Для розвідника земля лежить не так, як для звичайної людини», – каже Олександр.

У підтвердження цього додає:

«Знайшли два захоронення хімікатів і сміття. Люди не побачили, а вони повикопували».

Під час пошуків поліція та волонтери звертали увагу на свіжі сліди копання та не природнє положення гілок. Перевіряли також і місцеве сміттєзвалище.

«Я на фронті в таке не залазив, як тут», – каже Олександр.

На зворотному шляху він ділиться роздумами й сподіваннями на те, що Анатолій живий і повернеться додому.

Після інформації про те, що Анатолія бачили у Каневі, пошуки перемістилися туди. Фото Герман Крігер

«Це життя, всяке буває. Може до якихось родичів поїхав, про яких ми не знаємо. У нього була одна дорога, якою він пішов, а в нас тепер тисячі доріг – все перевірити та обшукати».

Дружина говорить, що спочатку пошуки ініціювали самотужки

Олександр Рябошлик, який до пошуків приєднався пізніше, роботу місцевої поліції оцінив схвально. Каже, усі згуртовані заради спільної мети, а волонтерські пошукові групи – у тісній співпраці з поліцією і постійно з нею на зв’язку.

Натомість колишня дружина Людмила у розмові з Watchers поділилася, що із заявою до поліції звернулася ще 1 січня 2021 року. Але поліція, за її словами, лише 5 числа того ж місяця почала опитувати свідків та проводити роботи.

За її словами, поліція ініціативно пошукові групи не організовувала.

«Ми самі організовували пошуки своїми силами. Допомагала спілка АТОвців і спілка десантників. Поліція самостійно такого не ініціювала. Виявляється, ще коли я подавала заяву, вони могли скерувати лист до МНС, щоб останні надали допомогу і бригаду людей для пошуків, а також аеророзвідку. На той момент цього не сталося. Коли я особисто спитала слідчу [прізвища якої не пам’ятає, – Авт], чому цього не було зроблено і запропоновано, вона відповіла, що навіть не знала, що це можна було зробити».

Дружина додала, що не знає, чи опитані всі свідки станом на 11 січня. А із нею про обставини зникнення поліція говорила лише під час подачі заяви – 1 січня.

«Як я вже почала зі скандалом, поліція звернулась до МНС. І 6 числа була бригада від МНС. На моторному човні вони проїхали усю берегову територію, тоді ж і аеророзвіка була».

Вона розповіла також, що дзвонила на гарячу лінію поліції, аби поскаржитись на те, що працівники у відділку поліції не знають своїх посадових інструкцій. Саме після того, на її думку, було залучено рятувальників та водолазів зі служби МНС.

Людмила додала, що син Анатолія дуже засмучений зникненням батька.

У поліції зауваження Людмили відкинули, зазначивши, що коли триває слідство, вони мають ретельно перевіряти всю інформацію. Саме тому, за їх словами, а також через слідчі дії, які розголошенню не підлягають, про їх перебіг Людмила не знає. В поліції запевнили, що роблять усе можливе, аби відшукати Анатолія.

Поліція має кілька версій, деталі не розкриває

У Канівському райвідділі поліції журналістів зустріли привітно.

На першому поверсі будівлі ми побачили дошку пошани з фотографіями працівників райвідділу, які служили на війні. Виглядає, що таких серед місцевих правоохоронців – багато. Керівництво каже, пишаються своїми співробітниками, адже захист держави – головне.

Стенд із фотографіями поліцейських-учасників бойових дій стоїть на першому поверсі у районному відділку поліції. Фото Герман Крігер

Речниця ГУНП Черкаської області Зоя Вовк в коментарі Watchers 11 січня повідомляла, що водолази обстежували водойми довкола села Бобриця та міста Канева у пошуках Анатолія. Обстежили територію також квадрокоптерами, обійшли всі посадки та лісову місцину.

У розмові з Watchers 12 січня т.в.о. заступника начальника відділу поліції, начальник слідчого відділу майор поліції В’ячеслав Канівець розповів, що по факту зникнення Ганненка відкрито кримінальне провадження. Наразі триває досудове слідство.

«У нас офіційно відкрито кримінальне провадження. Тривають слідчі дії та оперативні заходи. 1 січня 2021 від дружини надійшло повідомлення про зникнення. Пошуки почалися відразу ж, виїжджала слідча оперативна група. Впродовж доби було відкрито кримінальне провадження. Усі особи, які були з ним в кафе – опитані», – розповів він.

Поліція каже, що працювати почали відразу після звернення. Фото Герман Крігер

За його словами, зниклого ветерана бачили у місті Каневі 29 грудня та 31 грудня 2020 року.

«У нас це задокументовано. Ми беремо інформацію лише із достовірних джерел», – додав він.

Щодо того, чи був у Анатолія з кимось конфлікт у місцевому кафе 28 грудня, поліція не змогла відповісти, адже дана інформація ще перевіряється.

«Ми хочемо подякувати хлопцям, які також шукали усі вихідні Анатолія Ганненка разом з нами – з поліцією. Вони активно з нами співпрацюють. Задіяний був весь особовий склад поліції. У штаті у нас загалом 50 чоловік. Ті, хто перебував на чергуванні – залучені до пошуків не були, адже ж є ще інші правопорушення, якими треба займатися», – розповів Канівець.

Відділок поліції у Каневі. Фото Герман Крігер

Версія у слідства не одна, їх кілька. Втім, розголошувати деталі на даній стадії поліція не може. Але заступник начальника відділу поліції запевнив, що всі версії перевіряються.

За фактом зникнення Ганненка поліція відкрила провадження за статтею 115 (умисне вбивство).

«Це загальна і стандартна практика. За усіма фактами безвісти зниклих громадян для того, щоб провести слідчі дії, ми відкриваємо кримінальне провадження. Для того, щоб ми могли проводити слідчі дії – ми відкриваємо провадження. Ми завжди передбачаємо найгірше, проводимо слідчі дії, встановлюємо обставини, а потім все решта», – додав Канівець.

Слідство також долучило до матеріалів справи мобільний телефон Ганненка, який останній залишив у кафе, де його бачили 28 грудня. Відео з камер цього кафе – перевіряються.

«Окрім того, Анатолій Ганненко оголошений у всеукраїнський розшук як безвісти зникла особа. Щодо камер на вулицях – вони є, але ж фіксують лише номерні знаки автомобілів. Є і такі камери, до яких у нас доступу немає», – пояснили в поліції.

У слідства станом на 12 січня підозрюваних немає.

До пошуків, які тривають і до нині, залучені поліцейські міста Канева та Черкаської області, союз ветеранів повітряно-десантних сил, організація ветеранів АТО, а також усі небайдужі громадяни.

Що відомо про зниклого

Анатолій Ганненко – морпіх та десантник, учасник АТО/ООС, брав участь у рейді 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ влітку 2014 року.

Анатолій Ганненко воював з 2014 року та отримав поранення в плече. Фото зі сторінки Андрія Підлісного

Голова правління ГО Канівська спілка учасників АТО «Нескорені» Варлам Стуруа розповів, що напередодні зникнення Анатолій влаштувався на роботу – оформлював документи. З нового року мав би працювати на місцевому заводі. До цього підпрацьовував у Києві, на будівництві.

«Хлопець – військовий, боєць. Психологічно він здоровий. Тому версії про суїцид чи щось подібне – ми відкидаємо», – додає Варлам.

Варлам Стуруа спілкувався з Анатолієм та знає про його життєві зміни — він влаштувався на нову роботу. Фото Герман Крігер

Він також зазначив, що канівські ветерани співпрацюють з київськими організаціями, які теж знають про зниклого і сприяють пошукам.

Бойовий товариш зниклого Ганненка – Андрій Підлісний – поділився своїми думками про зниклого:

«Це не вигаданий персонаж чи міфічний герой, Толя – реально людина слова і діла. Я свідок одного з проміжків його бойового шляху. Як сержант і підлеглий у взводі (далеко не піхотному[йдеться про розвідку – Ред.]) він проявляв себе лише з кращого боку».

Поліція просить поширювати інформацію про Анатолія Ганненка, а також закликає водіїв, які 29 чи 31 грудня рухалися в районі вулиці Героїв Дніпра у Каневі з увімкненими реєстраторами, звернутися до поліції.

Станом на 19 січня пошуки Анатолія Ганненка тривають. У суботу, 16 січня, активісти ще раз масово зібралися для того, аби перевірити територію, наближену до місця, де останній раз бачили зниклого. Про жодні нові дані поки не повідомляється.

Текст: Артур Пріхно, Аліна Кондратенко

Фото: Герман Крігер

Редакторка: Ольга Худецька

Як повідомляв сайт vikka.ua, молодому черкащанину потрібна допомога після операції на головному мозку.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net