Лебеді-шипуни, гоголі, мартини: науковець розповів про птахів, яких можна зустріти на черкаському узбережжі

Набережна Дніпра у Черкасах є місцем перебування для багатьох птахів, зокрема червонокнижних. Черкасці можуть зустріти біля водосховища лебедів-шипунів, гоголя, мартинів, крижнів. Про це написав у Фейсбук директор ННІ природничих та аграрних наук у ЧНУ ім. Б. Хмельницького Максим Гаврилюк. 
Лебеді-шипуни

У Черкасах на набережній Дніпра зараз можна спостерігати зимуючих лебедів-шипунів. Для черкасців це незвична картина, тому багато містян приходять їх підгодувати. Максим Гаврилюк зазначає: робити цього не потрібно, птахи можуть самостійно добувати собі корм навіть взимку.

Як пояснює науковець, поява лебедів на ополонці біля міста стала можлива задяки теплій погоді, адже зазвичай мілководдя Кременчуцького водосховища замерзають в першу чергу. Тому лебеді відлітають, або тримаються незамерзаючих ділянок далеко від берега. Загалом, зимівля лебедів у наших широтах явище цілком нормальне, тому за птахів не варто хвилюватись.
Гоголі

Поруч із лебедями пірнають у пошуках дрібної риби гоголі, що занесені до Червоної книги України, та чубачі черні. Днями черкаські любителі птахів могли спостерігати навіть такого рідкісного птаха, як турпан. Корм, що насипають містяни, охоче підбирають крижні, декілька лисок, 3 види мартинів (звичайний, жовтоногий та сизий), сірі ворони, сороки та галки.

Лиски зкльовують корм на льоду
Чубаті черні
Мартин сизий, молодий птах
Мартини звичайні
Мартин жовтоногий

Якщо придивитись навколо, можна побачити орланів-білохвостів, що сидять осторонь на льоду, наче рибалки, та в польоті побачити великих бакланів. Якщо бути уважним, біля Долини Троянд можна спостерігати понад 10 видів водно-болотних птахів, а не тільки лебедів-шипунів.

Баклани великі – вже у шлюбному вбранні

Читайте також:

У черкаській школі відкрили класи безпеки: що це (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net