В Україні почали діяти нові норми мовного закону

Учора, 16 липня, набули чинності нові норми Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. У яких сферах відтепер треба дотримуватися цих правил і яка відповідальність передбачена за порушення?

Відтепер на всіх сайтах та сторінках в соціальних мережах суб’єктів, зареєстрованих в Україні, має з’явитися україномовна версія, яка буде завантажуватися за замовчуванням для користувачів в Україні. Українська версія сайту може існувати поряд з іншими мовними версіями сайту, але містити не менший обсяг контенту.

Будь-який товар, на якому встановлена комп’ютерна програма (пральна машина, кавоварка, автомобіль тощо), має бути адаптований для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками.

Відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня 2022 року може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб’єкта підприємницької діяльності. Це означатиме намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем України і має викликати обгрунтовану недовіру до опублікованої на ресурсі інформації.

Розмір штрафу за відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу становить від 3400 до 7500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення – штраф від 7500 до 11900 грн.

Нагадаємо, після переходу українських онлайн-видань на українську мову в пошуку Google при запиті російською мовою публікації українських медіа будуть з’являтися рідше, а російські фейки навпаки – частіше. Та позбавити себе від російського контенту цілком можливо.

Міністерство культури й інформаційної політики вже опублікувало детальну інструкцію, як зробити Google україським. Для цього потрібно змінити налаштування облікового запису, а також надалі робити пошукові запити в Google українською.

За інформацією Черкаської ОДА

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x