Кожна школа є автономною: головний освітянин Черкас прокоментував президентський указ про скасування форми

Кілька днів тому президент України сканував низку указів, які були підписані його попередниками. Одним із таких впроваджень було скасування шкільної форми. Так, Зеленський визнав недійсним указ від 1996 року "Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти", підписаний Леонідом Кучмою. У свою чергу директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов висловив свою думку, щодо відміни форми для школярів.

"Попри відміну на загальнодержавному рівні обов’язковості шкільної форми в закладах загальної середньої освіти хочу відмітити, що кожній школі Законом України "Про освіту" гарантоване право на автономну роботу, режим роботи, фінансово-господарську діяльність, тощо. У цю діяльність ніхто втручатися не може", − зазначив Сергій Воронов.

Він також додав, що в кожній школі є відповідні правила, узгоджені з Радою того чи іншого закладу, і відповідно до цих правил може бути встановлений розпорядок зовнішнього вигляду учня. Ці правила ніяким чином не порушують жодних нормативно-правових актів чи законів України.

Відповідно, якщо батьки когось з учнів не згодні з правилами закладу, вони можуть обрати для навчання інший заклад, який має інші правила, які влаштовують батьків.

"Тобто – загальнообов’язковість відмінена, але й заборони на встановлення форми немає. Ось так все відбувається на практиці", − підсумував головний освітянин Черкас.

Як повідомляв сайт vikka.ua, біля однієї з черкаських шкіл з'явився "лежачий поліцейський".

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net