НовиниЧеркащинаКовбої і ангели: 5 сторінок історії черкасця Михайлюка на...

Ковбої і ангели: 5 сторінок історії черкасця Михайлюка на шляху до НБА

- Advertisment -

Днями НБА поповнилася ще одним українцем – вже офіційно Святослав Михайлюк підписав контракт з "Лос-Анджелес Лейкерс". Святослав оформив угоду з "Лейкерс" на три роки, і найближчим часом почне писати абсолютно нову сторінку своєї історії. Але є що "почитати" і в минулому житті Святослава, пише OBOZREVATEL

Перші кидки в Черкасах, школа "Черкаських Мавп", підкорення рекорду Сабоніса та чотири роки на батьківщині ковбоїв – ми виділили п'ять найважливіших і знакових моментів у житті Михайлюка, які привели його в НБА.

Перше кохання, обличчя на квитках і 196 у 14

"Я почав грати в баскетбол ще у школі. Тоді я ще нічого не знав про НБА, але поступово дізнавався про цю гру все більше і більше, почав дивитися НБА і продовжував вчитися", – після підписання контракту з "Лейкерс" Святослав поринув у ностальгію і згадав, напевно, найпотаємніший для себе час. Хоча тоді баскетбол і не був головним заняттям його життя.

Звичайний хлопець з родини вчителів (вчительки та викладача університету), як і всі, шукав себе в певному виді спорту. І краще за інших в руки потрапив саме баскетбольний м'яч. Хоча сам Михайлюк постійно акцентує увагу на тому, що "наштовхнув" його на цей шлях тодішній учитель фізкультури Олександр Молчанов, який і порекомендував Святославу займатися баскетболом.

Ігри після уроків і на шкільній фізкультурі, захоплення баскетболом, старання – і місце в дитячій школі "Черкаських Мавп" не змусило себе чекати. У Черкасах люблять і цінують баскетбол і хороших гравців, тому Святослав ніяк не міг пройти повз тренерський погляд. Тим більше, що в 14 років Михайлюк вже мав зріст 196 см і не викликав сумнівів у перспективі (а пізніше його визнають найкращим в Юнацькій баскетбольній лізі дивізіону А серед команд гравців 1997 р.н.).

Але ще коли нашому герою було 9, його помітив тодішній тренер дитячої школи "Черкаських Мавп" – Максим Міхельсон. Подальша робота і дружба Міхельсона та Михайлюка стане доленосною до останнього – наставник проведе Свята через щаблі юнацького розвитку, стане його тренером в дорослій команді "Мавп" і буде підтримувати баскетболіста під час виступів у США.

mavpabasket.com

Саме Міхельсон першим "відкрив двері" Михайлюку до великого баскетболу – з 2012-го по 2014 рік Святослав провів у першій команді "Черскаських Мавп", отримавши нові шляхи для подальшого розвитку. І хоча в Черкасах баскетболіст провів всього два роки, зумів заслужити головне – любов місцевих уболівальників. Коли "Черкаські Мавпи" і весь український баскетбол у 2014-му почали масово залишати легіонери, черкаські вболівальники ходили саме на Михайлюка, чиє обличчя прикрашало квитки на домашні матчі "Мавп".

Барселона, першопроходець і чотири університети

У долі Михайлюка все могло скластися зовсім інакше. Вже взимку 2013 він міг потрапити до США. Однак тоді в його спортивному житті могло й не бути Канзасу та драфту-2018.

Того року Свят потрапив до списку 40-а найперспективніших гравців Європи і у лютому вирушив до Барселони у спортивний табір Jordan Brand Classic. Його фішка полягала не тільки у можливості засвітитися перед представниками американського баскетболу, а й безпосередньо потрапити у такий самий табір, тільки у Нью-Йорку. Для цього треба було увійти у 10-ку кращих, і Михайлюк став… 11-м.

І хоча в США у 2013-му його не взяли, але й 11-го місця в рейтингу Jordan Brand Classic вистачило, щоб звернути на себе увагу заокеанських фахівців. Тому переїзд до США стався зовсім скоро – через рік. Ще у квітні Святослав зіграв на престижному турнірі Nike Hoop Summit, куди запрошують найперспективніших гравців світу (а Свят став першим гравцем з України), а у травні українець вже вибрав університет Канзасу. "Вибрав", тому що альтернатив вистачало – крім Канзасу, Михайлюка кликали університети Вірджинії, Айови та Орегона.

Чи могло бути інакше і без США? Цілком. За деякою інформацією, вже тоді 16-річного Свята хотіли бачити у себе "Реал" і "Барселона". Гранди європейського баскетболу пропонували свої перспективи і чималі гроші (по суті, мільйонні контракти), але Святослав вже не бачив себе десь іще, крім США, і вступив до коледжу на стипендію в 400 доларів.

Піца, важка адаптація та рекорд триочкових

Етап життя Святослава на батьківщині ковбоїв став таким, яким і має бути у великого спортсмена. Труднощі, адаптація, травма, прогрес, рекорди – чотири роки у Канзасі для Михайлюка були досить насиченими.

 

Хоча під час переїзду до США Святослав уже добре знав англійську, але все ж "плавав" у тренерському процесі через американський баскетбольний сленг. Потім баскетболіст згадував, що це йому добряче заважало, і що багато в чому все зрозуміти допомагав тільки одноклубник по команді Дамонте Грем. Загалом же, фактично два роки у Михайлюка пішло "на розкачку". А той самий Грем розповідав, що Свят настільки був не готовий до життя в Америці, що спочатку їв здебільшого піцу і нічого більше.

І тільки третій сезон у Канзасі вперше показав нам нинішнього Михайлюка – він стає лідером команди і виходить на 45% попадання триочкових. Після цього сезону Святослав вирішив іти на драфт НБА, але цю перспективу "обламала" травма щиколотки.

Довелося залишитися у "Канзасі" і на четвертий рік. Вийшло чудово – 1000 набраних очок, 112 триочкових за сезон, що стало рекордом для команду. Черкасець допоміг "Канзасу" перетнути позначку у 2200 перемог. Але головне, що Святослав вийшов на зовсім інший рівень, ставши одним з беззаперечних лідерів NCCA. Наступним кроком було тільки потрапляння до НБА.

Ворк-аути по всій Америці, зустріч з Леброном і "вау!" від Вагнера

Можна сказати, що у червні в перспективах Михайлюка фактично ніхто не сумнівався – багато хто чекав на його вибір на драфті НБА. Проте, драфт такої ліги – не прогулянка, і Святу ще належало довести, що він гідний хорошої команди. Тим більше, що деякі рейтингів, які спочатку ставили його на 40-і позиції, перед самим драфтом чомусь опускали на 50-і піки.

Втім, самого Михайлюка це мало хвилювало – напередодні драфту він їздив, показував себе і працював. Святослав пройшов драфт-комбайн і 17 (!) ворк-аутів по всій Америці. В цілому ж Святослав в цей період відвідав 15 команд НБА. Про бажання і можливості українця зіграти в НБА знали практично всі.

Хто дбає, той і має – залізний життєвий принцип, за яким живе і спорт. Михайлюк впевнено йшов на драфт і в підсумку був запрошений не аби ким, а самим "Лос-Анджелес Лейкерс". Команда з традиціями і чемпіонським класом взяла до себе українця, підписавши контракт на 3 роки. А дещо пізніше стало відомо, що Святослав у "Лейкерс" гратиме з самим Леброном Джеймсом! Просто чудовий початок кар'єри в НБА для 21-річного українця.

nba.com

Поки що Свят грає за "Лейкерс" у Літній лізі НБА, будучи одним з кращих у команді. Інші ж засипають його компліментами.

"Цей хлопець ненормальний в хорошому плані, іноді я просто дивлюся на нього і кажу: "Вау!", – сказав партнер Святослава по "Лейкерс" Морітц Вагнер.

"Михайлюк дуже добре проявив себе – він прекрасно кидає, а також непогано може вести м'яч. Ще не варто забувати про його габарити. Святослав забивав нокаутуючі три очкові", – захоплювався один з тренерів "Лейкерс" Майлз Сімон.

"У нього є яйця. І це найголовніше", – чітко "відрізав" захисник команди Джош Харт. 

nba.com

Дебют у 17 і підкорення рекорду Сабоніса

Цілком природно, що такий талант досить рано почали залучати до збірної України ще у 17 років. І фактично відразу ж, на одному з перших своїх міжнародних турнірів, Михайлюк заявив про себе. У 2014-му, поїхавши на юнацький чемпіонат Європи, Святослав разом зі збірною стає срібним призером і MVP турніру.

Ну а далі все понеслося – у 2016-2017 рр. Михайлюк бере участь у чемпіонаті Європи у складі збірної U-20, а у 2016-му вже у складі основної збірної їде на чемпіонат світу в Іспанію! На молодіжному ЧЄ в Гельсінкі Україна хоч і не бере значних висот, але Святослав став найрезультативнішим гравцем команди – в середньому за гру по 14,9 очка.

Що ж стосується національної збірної, то і тут Михайлюк вже увійшов в історію – в її складі Святослав став наймолодшим гравцем в історії ЧС, зігравши в попередньому етапі чемпіонату світу 2014 року. На той момент баскетболісту було 17 років і 52 дні – це дозволило побити рекорд легендарного литовця Арвідаса Сабоніса.

Втім, головного слова в першій збірній України Святослав ще не сказав. В останніх матчах без Михайлюка та інших провідних гравців синьо-жовті зазнали кілька поразок у відборі на ЧС-2019. Тому багато хто чекає на наступні поєдинки збірної за участі Свята Михайлюка – гравця НБА у складі однієї з кращих її команд.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Михайлюк провів переможний матч у складі "Лейкерс".

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Президент вручив високі нагороди матері полеглого Захисника з Монастирищини

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський вручив орден «Золота Зірка» та знак «Герой України» мамі загиблого Героя Олександра Кандаурова –...

Поліцейські Уманщини затримали чоловіка, який погрожував рідним підірвати гранату

На місце події оперативно прибули працівники поліції, вибухотехніки та інші спеціалісти. Поліцейські встановили, що такі дії 26-річного уманчанина спровокував...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас